banner200
banner222
30 Haziran 2016 Perşembe 13:00
İftarda protokol kavgası... Yumruklar havada uçuştu
banner188
banner213
banner230


Kentin düşmana karşı savunulması amacıyla Sultan Abdülaziz döneminde yaptırılan ve Osmanlı- Rus Savaşı sırasında kanlı çatışmalara sahne olan Aziziye Tabyası'nda gazi ve şehit yakınları kavga etti. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki IŞİD'in canlı bomba saldırısında ölenler için yas ilan edilmesi nedeniyle bayrağın yarıya indirildiği tabyalara seyyar jeneratör, ışıklandırma ve ses sistemleri kuruldu. Şehit aileleri ile gaziler ve protokol üyelerinin hazır bulunduğu iftar programı Kuran okunması ile başladı.  


Vatan savunması için canlarını veren gaziler için dualar okunduğu sırada Vali Seyfettin Azizoğlu'nun bulunduğu masada yer tartışması çıktı. Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül, iftarı aynı masada oturacağı Vali Azizoğlu'nun yakın koruması tarafından oturduğu yerden kaldırılmasına tepki gösterdi. Ezan okunduğu sırada çıkan tartışmanın ardından Akgül bazı yönetim kurulu üyeleriyle iftar programını terk etmek isteyince Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir engel olmak istedi, ancak başarılı olamadı.
Orucunu açmayan Başkan Recep Akgül konuyu Vali Seyfettin Azizoğlu'na aktarmak için tabya dışına çıkarak beklemeye başladı. Bu sırada şehit yakınlarına Akgül, "Bazı şehit aileleri geldi, yer bulamadığı için yemeğe katılmadı. Size yapılan saygısızlığa tepkisiz kalıyorsunuz?" dedi. Bunun üzerine çıkan tartışmaların ardından birkaç şehit yakın ile gaziler arasında yumruklu kavga çıktı. Polis her iki tarafı güçlükle ayırırken Akgül de bazı yönetim kurulu üyeleriyle oradan ayrıldı.
İftar programında konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, birlik beraberlik mesajı verdi. Bu toprakların şehit kanlarıyla vatan yapıldığını ve kıyamete kadar öyle kalacağını söyledi. Azizoğlu, şöyle dedi;
"Bu topraklara saldıran, bu topraklara gelen herkes arkasına bakmadan dönmüş ve gitmiştir. Bugün bu topraklar üzerinde ameliyat yapmak isteyen, oyun oynamak isteyenler de aynı şekilde bir daha gelmemek üzere bu topraklardan geri gönderilecektir. Bizim üzerimizde oyun oynayanların içimizdeki işbirlikçileri de onlarla beraber kahrolup gidecekler."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 30.06.2016 13:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol