banner200
banner222
12 Nisan 2016 Salı 20:20
Huzurevinde istinat duvarı çöktü... Yaşlılar tahliye edildi
banner188
banner213
banner230

Kocaeli Huzurevi'nin yan tarafında bulunan inşaat çalışması sırasında toprak kayması meydana geldi. İstinat duvarı büyük bir gürültüyle çöktü. 92 yaşlının kaldığı huzurevinde büyük panik yaşandı. 38 yaşlı ailelerinin yanına izinli olarak gönderilirken, 54 yaşlı da Gündoğru Rehabilitasyon Merkezi'ne alındı.

Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Kocaeli Huzurevi binamızın arka kısmanda bulunan arsada devam eden inşaata ait olan istinat duvarında oluşan deformasyon sabah 09.00 sularında tespit edilmiştir. Mevcut tehlike arz eden durum kontrolü için İzmit Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Afad İl Müdürlüğüne haber verilmiştir.

İlgili birimlerden gelen ekiplerce durum yerinde tespit edilmiş ve yapılan tespitler sonucu tedbir amaçlı olarak binanın boşaltılmasına karar verilmiştir. Bunun üzerine tahliye planına uygun olarak kurumumuzda kalan yaşlılarımızdan ailesi yanına izinli gidebilecek 38 yaşlı ailelerine izinli olarak gönderilmiş. Kalan 54 yaşlımız ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz diğer kuruluşlarına misafir olarak yerleştirilmiştir. Kurumumuzda kalan yaşlılarımız, yaşanan olaydan dolayı herhangi bir sağlık sorunu yaşamamışlardır" şeklinde yazılı açıklama yapıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.04.2016 20:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol