banner200
banner235
banner225
28 Nisan 2016 Perşembe 14:20
Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası... Salonda tekbir sesleri
banner188
banner213
banner230

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun 12 çizerinin katledilmesinin ardından çıkan özel sayısının kapağını dayanışma için köşelerinde yer verdikleri için yargılanan gazetemiz yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'a 2 yıl hapis cezası verildi. 

ŞİKAYETÇİLER TEKBİR GETİRDİ 

Charlie Hebdo davasında ceza kararı açıklandığında şikayetçiler salonda tekbir getirdi.

CEYDA KARAN'DAN İLK AÇIKLAMA 

Ceyda Karan, karar sonrası ilk açıklamayı Twitter'dan yaptı. Karan, "İki yıllık hapis cezamız liberal faşistlerimize armağanımız olsun..  #JeSuiCharlie" yazdı 

 Charlie Hebdo davası... Mahkeme: Diyanet tarafsız değil

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada gazetemiz yazarı Hikmet Çetinkaya ifadesinde, 50 yıllık gazeteci olduğunu vurgulayarak, “50 yıllık süreç içinde demokrasiyi, özgürlükleri, düşünce ve ifade özgürlüğünü, din ve vicdan özgürlüğünü savundum. 28 Şubat sürecinde korkularından okullarının anahtarını Çevik Bir’e teslim edenlerin kim olduğunu ifade ettim. 250 davada yargılandım” dedi. Terörün nereden gelirse gelsin bir insanlık suçu olduğunu aktaran Çetinkaya, “Böyle bir suçu kabul etmiyorum. Beni tanıyan tanır. Ben mücadele etmekten korkmam” dedi. Vicdan sahibi olduğunun altını çizen Çetinkaya, “Vicdanım o çizimi koymama neden oldu. Fransa’daki teröre gözyaşı döküyordu karikatür. Lanetliyordu hepimiz gibi. Terör çünkü bir insanlık suçu. Dini yok, imanı yok. İster sağcı, ister solcu terör terördür” demişti. 

CEYDA KARAN'IN DAVADA YAPTIĞI SAVUNMANIN TAMAMI


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol