banner200
banner222
16 Eylül 2016 Cuma 22:20
HDP'li Zeydan: AKP kendi ayağına kurşun sıkmıştır
banner188
banner213
banner230


Bir grup partiliyle DBP il binasını ziyaret eden milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan, burada basın açıklaması yaptı. Belediyeye kayyım atanması ve gözaltına almanın eleştirildiği basın açıklamasını okuyan milletvekili Akdoğan, "11 Eylül tarihi itibariyle halkın seçmiş olduğu belediyeye, halkın hiç tanımadığı, kimdir, nedir, bilmek de istemediği bir kişi buraya güya tırnak içerisinde söylüyorum 'iradesi' olarak atandı. Buna sahip çıkanlar da oldu. Her şeyden önce gidip onlarla diyalog kuranları buradan kınıyorum" dedi.

Konuşmasında Kanun Hükmünde Kararnameleri eleştiren Zeydan ise, kararnamelerle 15 Temmuz darbe girişiminin el değiştirerek AKP eliyle sürdürüldüğü görüşünü savundu. Zeydan şunları söyledi:

"Bu uygulamalarla AKP kendi kendini inkar etmiştir. AKP adeta kendi ayağına kurşun sıkmıştır. Çünkü AKP'nin varoluş sebebi, AKP'yi ortaya çıkaran şartlar halkın iradesine karşı bürokratik ve askeri vesayete karşı direnen ve o vesayetin mağduriyeti üzerinde halkın desteğini arkasına alarak Türkiye'de iktidar olmuş ve halkın bir bölümünün gönlünde yer edinmiş siyasal bir harekettir. Bugün halkın iradesini yok sayarak, halkın iradesinin üstüne bir memur bürokratın atanması AKP'nin kendine yapmış olduğu en büyük haksızlık ve inkardır."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.09.2016 22:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol