banner200
banner222
11 Ekim 2016 Salı 12:40
HDP'li Irmak, 'HDP ve DBP yöneticilerine ölüm tehdidi'ni Meclis'e taşıdı
banner188
banner213
banner230

HDP Milletvekili ırmak, Sosyal medya hesabı Facebook üzerinde 'Gerdi infaz timi' adında bir kullanıcının yaptığı paylaşımlarda Şemdinli Belediye Eş Başkanı Nahide Yıldız'ın da aralarında bulunduğu ilçede DBP ve HDP'li yöneticilerin ölümle tehdit edildiğini öne sürerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi. HDP'li Irmak'ın TBMM'ye verdiği soru önergesinde şu cümlele yer verildi:

"Yazılı basına yansıyan habere göre; Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde aralarında Belediye Eş Başkanı Nahide Yıldız, DBP ve HDP’li yöneticiler, KJA yöneticileri ve yerel esnaf olmak üzere çok sayıda kişi kendilerine sosyal medya hesabı üzerinden ‘Gerdi İnfaz Timi’ diyen bir grup tarafından tehdit edilmiştir. Bu hesap üzerinden yapılan paylaşımda; 'Aşağıda ismi yazılı olanlar PKK’nin milisliğini yapanlar ve faaliyetlerinde bulunanlar, en kısa zamanda cezalandırılacaklardır. Bunların bütün hainliklerini ve ihanetlerini biliyoruz. Bunların suçsuz yere ne kadar insan öldürdüklerini iyi biliyoruz. Derecik’te PKK terör örgütüne sempati içerisinde olduğunu bildiklerimiz kendine çeki düzen versin' şeklinde Şemdinli’deki siyasetçileri ve esnafı tehdit etmiştir."

Irmak, çatışmalı sürecin arttığı, her gün onlarca gencin yaşamını yitirdiği bu süreçte insanların, hayatlarından endişe eder duruma geldiklerini de belirterek, şöyle dedi:

"En son Yüksekova’da dört gencimizin sokak ortasında polis kurşunlarıyla göz göre göre öldürülmeleri insanlarımızı derin bir endişeye sevk etmiştir. Şemdinli’deki yönetici ve esnaflarımızın sosyal medya üzerinden tehdit edilmesi ciddiye alınması ve önlem alınması gereken bir konudur. Bu hesabın kimler tarafından kullanılıp ortaya çıkarılması ve yargı önüne çıkarılmaları gerekmektedir."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.10.2016 12:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol