banner200
banner235
banner225
08 Nisan 2016 Cuma 14:00
Havuz yazarına Akın Atalay'dan cevap
banner188
banner213
banner230

Havuz Yazarı Ahmet Kekeç bugün köşesinden Cumhuriyet'i hedef tahtasına oturttu.

"Cemaat ile AKP ittifakı" günlerinde Cemaat'e, yapılan hukuksuz yargılamalara ve mesnetsiz suçlamalara sesi çıkmayan Kekeç, Cumhuriyet'i Cemaat ile işbirliği yapmakla suçlayarak bizzat Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay'a köşesinden "Ben bilmiyorum... Bunu, “Atalay” soy isimli avukat anlatsın. Gazetenin sermaye yapısını, nasıl işletildiğini, hangi konsorsiyuma karşı boynunun kıldan ince olduğunu o biliyor çünkü." sorusunu yöneltti.

Bu soruya sosyal medya hesabından yanıt veren Atalay şunları yazdı:

SENİN PATRONUN BU GAZETEDE PAY SAHİBİ

Sayın "Kekeç" soy isimli kişi, bugün Cumhuriyet'i nasıl teslim aldılar?' başlıklı yazınızda, anlatmamı istediğiniz hususların bazıları hakkında (gazetenin sermaye yapısı, nasıl işletildiği) doğrudan kendi patronunuzdan bilgi alabilirsiniz. Çünkü, sizin patronunuz, bu gazetede (Cumhuriyet Vakfı ve bağlı şirketleri haricinde) dışardan ortak olanlar arasında en yüksek 2. paya sahip kişidir. Şu somut bilgiyle anlatsam daha iyi anlayacaksınız: Sizin patronunuz Ethem Sancak'ın gazetedeki payının parasal büyüklüğü, Aydın Doğan'ın payının parasal büyüklüğünden tam 32 kat daha fazla. Yani A. Doğan'ın payı (1) ise E. Sancak'ın payı (32). Dolayısıyla, sermaye yapısını en doğru ve sağlıklı şekilde, belgesiyle beraber kendi patronunuza sorabilir, öğrenebilirsiniz.

CEMTE DESTEK VERDİNİZ

'Hangi konsorsiyuma karşı boyunun kıldan ince olduğu' sorunuza ise biz cevap verebiliriz: Bu gazeteyi kimse teslim alamaz, alamadı!.. Yayın çizgisini, politikasını beğenmeyebilir, eleştirebilirsiniz. Ama son 10 yılın mali, hukuki denetim ve teftiş edilme rekorlarını altüst eden, her bir girdisi, çıktısı, faturası,fişi didik didik edilen Cumhuriyet alnının akıyla bu sınavlardan geçti. Bu gazete hiçbir siyasi veya ekonomik güç odağının, cemaatin, grubun kontrolünde, denetiminde olmadı, olmayacak. Bu gazetede kimlerin sözünün geçtiğini merak ediyorsanız, Cumhuriyet Vakfı diye bir kurum var. O kurumun yöneticilerinin kim olduğuna bakınız, görürsünüz. Gülen cemaatiyle ilgili olarak "onlar size şunları yaptı, ne çabuk unuttunuz?" mealinde lakırdı etmişsiniz. Yok, hayır unutmadık! Ama tek başına yapmamışlardı, sizlerin destek ve işbirliğiyle olmuştu yaşananlar. Hukuksuzluklar ve suçların bir kısmının bir kısım sorumluları bugün yargı huzurundalar, biz onların adil yargılanmasını istiyoruz. Merak buyurmayın, işlenen suçların diğer sorumluları da çıkacak yargı huzuruna ve biz onların da adil yargılanmasını savunacağız.

Ha bir de tavsiye: büyük lokma yiyin, büyük lâf etmeyin. Yarın büyükleriniz, "gökten ne yağmış ki, yer kabul etmemiş" der ve bir bakarsınız aynılar aynı yerde yine buluşmuş, aynı hukuksuzluklara, yolsuzluklara devam ediyor olurlarsa, inanın bizim için sürpriz olmaz, şaşırmayız!..

BU GAZETEDE HABERCİLİK YAPILIR

Son olarak şunu da beyan edelim: Bu gazetede en sıkı muhaliflerimiz, en sevmediklerimiz için bile tetikçilik yapılmaz, habercilik yapılır.

 

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.04.2016 14:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol