banner200
banner235
banner225
14 Haziran 2016 Salı 15:20
Hanefi Avcı'dan ‘Milli Damar Grubu’ iddiası
banner188
banner213
banner230

İddia ettiği Milli Damar Grubu’nun liderinin C.A isimli bir şahıs olduğunu ileri süren Avcı, “Emniyet kökenli tanıklara veya tanıkların gösterecekleri diğer emniyet kökenli tanıklara sorular sorulurken özellikle dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun bilinçli ve kastı olarak yanlış birife edilmesi hususunda bilgi sahibi olup olmadıklarının sorulması da kanaatimce Milli Damar soruşturmasına katkı sunacak bir husustur” dedi.

Hanefi Avcı, daha önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ‘Milli Damar Grubu’ adı altında bir yapılanmanın oluşturulmaya çalışıldığı iddiası ile suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusu üzerine Anayasa Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu soruşturma başlatmıştı. Soruşturma çerçevesinde Hanefi Avcı, savcı Tekin Küçük’e ifade verdi.

“2006 YILINDA C.A İSİMLİ ŞAHSIN LİDERLİĞİNDE ÖRGÜTLENMİŞLERDİR”

Hanefi Avcı’nın savcılığa ‘müştekisıfatı ile verdiği ifade şöyle: “İstihbarat Daire Başkanlığı’nın personelinin tamamı Milli Damar suç örgütü olmamakla birlikte, bu örgüt dairede hakim pozisyondadır. Milli Damar suç örgütü üyelerinin bir kısmı cemaatin artıklarıdırlar. 2005 ve 2006 yıllarında cemaatten ayrılan kişilerden oluşturmaktadır. Bu kişiler 2006 yılında C.A isimli şahsın liderliğinde örgütlenmişlerdir. Ancak cemaatin aktif olması nedeniyle fazla sesleri çıkmamıştır. Ben C.A’nın kim olduğunu bilmiyorum. Ancak basından öğrendiğim kadarıyla kendisi ülkedeki bütün önemli meselelere kendisinin karar verdiğini, bütün devlet yetkililerinin kendisine tabi olduğunu söylüyormuş. Bazıları da buna inanıyorlarmış.

Milli Damar suç örgütünün yönetici ve üyelerinin bilebildiklerimin isimlerini yazdım. Bu kişilerin Milli Damar suç örgütü içerisindeki konumlarını ve yaptıkları eylemleri bizzat bilmiyorum. Ancak bu kişilerden ikisinin çok etkili olduklarını biliyorum. Bunlar çeşitli kurumlara gönderilerek görevli olmadıkları, kendilerini ilgilendirmeyen sahalarda militanlık yapmaktadırlar. Bunlardan biri Ankara eski İstihbarat Şube Müdürü C.U, diğeri ise İstihbarat Daire Başkanlığı Şube Müdür K.Ö’dür.

“AHMET DAVUTOĞLU BİLİNÇLİ VE KASTI OLARAK YANLIŞ BİRİFE EDİLDİ”

Milli Damar suç örgütünün unsurları ile ortaya çıkarılması bir vatanseverin görevi olmalıdır. Bir ekleme yapmak gerekirse emniyet kökenli tanıklara veya tanıkların gösterecekleri diğer emniyet kökenli tanıklara sorular sorulurken özellikle dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun bilinçli ve kastı olarak yanlış birife edilmesi hususunda bilgi sahibi olup olmadıklarının sorulması da kanaatimce Milli Damar soruşturmasına katkı sunacak bir husustur. Soruşturma derinleştikçe gün yüzüne çıkmamış çok daha büyük hadiseler ortaya çıkacaktır.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 14.06.2016 15:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol