banner200
banner235
banner225
11 Ağustos 2016 Perşembe 23:20
Hakkari'de 10 bin kişiden il protestosu
banner188
banner213
banner230


Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası önünde 'Hakkari ildir il kalacak' komisyonu öncülüğünde biraraya gelen yaklaşık 10 bin kişi 'Hakkari uyuma iline sahip çık', 'Ankara duy sesimizi', sloganları atıp yürüyüşe geçti.


Ellerindeki pankart ve dövizlerle Bulvar Caddesi'nden Cumhuriyet Caddesi'ne oradan çevre yolununda yürüyüş yapan kalabalık Valilik binası önüne gelip basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Mazlum-Der Hakkari Şube Başkanı Cengiz Şen açıklama yaptı.


HAKKARİ'NİN İLÇE OLMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ


Hakkari'nin ilçe olmasıyla geleceğinin karartılacağını belirten Şen, "2 Ağustos'tan beri sürekli bu meydanlarda hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza, bütün muhalefet partilerine seslendik. Fakat sesimizi duyuramadık. Önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kurulu'na gelecek olan bu tasarının geri çekilmesi için Hakkari'nin lehine oylanması için tüm partilere buradan Hakkarililer adına çağrıda bulunuyoruz. Talebimizi sunuyoruz. Bunu görmemezlikten gelmeyiniz lütfen. Sayın Cumhurbaşkanım bu talemizi duymanızı bekliyoruz. Hakkari halkı olarak diyoruz ki Hakkari bir medeniyet şehridir. Bir medeniyetin hafızasıdır. Bu hafıza silinmemelidir" dedi.


Basın açıklamasının ardından yapılan 10 dakikalık oturma eylemi sonrası kalabalık olaysız dağıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.08.2016 23:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol