banner200
banner235
banner225
13 Nisan 2016 Çarşamba 13:41
Güllerin Savaşı dizisinin 'Cihan'ı minik kalpleri güldürdü
banner188
banner213
banner230

Kalp Sağlığı Haftası için Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’de tedavi gören çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı son sınıf öğrencisi Duygu Üzüm Arat ve en son Güllerin Savaşı dizisinde 'Cihan' karekteriyle izlediğimiz oyuncu Sercan Badur, 'Arat ve Badur'un kukla oyunuyla minikleri güldürdü... 

Tişörtlere kalp desenlerinin çizildiği, dilek balonlarının uçurulduğu, yüzlerin renk renk boyandığı etkinlikte gönüllü olarak bulunmaktan çok büyük keyif aldığını belirten pyuncu Sercan Badur, “Çocuklarla vakit geçirmeye, onları eğlendirmeye bayılıyorum. Bu buluşmayla çocuklarda görülen kalp hastalıklarına dikkat çekebildiysek ne mutlu bize” dedi.

HER 1000 ÇOCUKTAN 8’İ KALP HASTASI

Çocukların yüzde 8’inde görülen doğuştan kalp rahatsızlığı hakkında bilgi veren Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Abdurrahman Üner, “Bu sorunlar muayene ve ekokardiyografi sırasında tespit ediliyor. Bazı durumlarda ise kalp rahatsızlığı dudak, dil, ağız mukozası, el ve ayak parmaklarında morluk ile kendini belli ediyor. Doğuştan kalp hastalığı saptanan çocuklarda doktorlarının önerisi ile düzenli kontrolleri aksatmamak büyük önem taşıyor. Bu belirtileri taşıyan ya da aile fertlerinde doğumsal kalp hastalığı olan bebeklerin doğar doğmaz çocuk kardiyolojisi doktorunca muayene edilmesi ve ekokardiyografi yapılmasında büyük yarar var. Zira kalp hastalıklarında genetik faktörler 25 kat daha fazla. Ayrıca hamileyken şeker hastalığı geçiren anne bebeğini mutlaka çocuk kardiyolojisi uzmanına muayene ettirsin” diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.04.2016 13:41
Anahtar Kelimeler:
SağlıkHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol