banner200
banner222
16 Ağustos 2016 Salı 12:00
Gülen'e 'çete' demekten mahkum olan eski CHP'li vekil, 'FETÖ' şüphelisinin avukatı oldu
banner188
banner213
banner230

Eski CHP milletvekili İsa Gök, 2011'de TBMM'deki konuşmasında gazeteci Ahmet Şık'ın tutuklandığını hatırlatarak, "Emniyet teşkilatı içinde örgütlenen Fetullah Gülen cemaati için cemaat, tarikat, çete, ne derseniz deyin ama hayırlı hiç bir kelimeyi kullanamazsınız. Bu Fetullah Gülen emniyet teşkilatına sızıyor, her birime giriyor" dedi.

AKP'Lİ VEKİLLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AKP Milletvekilleri Gülen hakkında sarf ettiği bu sözler nedeniyle CHP'li İsa Gök'e büyük tepki gösterirken, Fetullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli de 'müvekkiline hakaret edildiği' iddiasıyla İstanbul 4'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 10 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Mahkeme, 'Söz konusu konuşma kürsü dokunulmazı sınırları içerisindedir' diyerek davayı reddetti.

Ancak avukatın temyiz etmesi sonucu Yargıtay 4'ncü Hukuk Dairesi, yerel mahkeme kararını bozarak tazminata hükmedilmesi gerektiğine karar verdi. Dosya bu kez İstanbul 13'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi'ne gönderildi. Yeniden yapılan yargılamada mahkeme İsa Gök'ü 2 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti.

'HAKLI ÇIKTIM'

Milletvekilliğinden sonra avukatlığa devam eden İsa Gök, bir süre önce Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan FETÖ operasyonunda tutuklanan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal'ın avukatlığını üstlendi. Meclisteki o konuşmasından sonra AK Parti milletvekillerin kendisine saldırdığını, ancak gelinen noktada haklı çıktığını belirten Gök, "Sanıyorum ki, Fetullah Gülen'in milletvekillerine karşı açtığı tek dava bana açtığı bu davadır. Şu anda Fetullah Gülen suç şebekesine karsı mücadele edilirken, kurunun yanında yaş yanmamalıdır. Müvekkilimin ailesini 30 yıldan fazla tanıyorum. Yapılan şey kesinlikle bir hata. Dolayısıyla bu kişinin kurunun yanında yaş hesabına yanmaması için mücadele veriyorum."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.08.2016 12:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol