banner200
banner222
04 Mayıs 2016 Çarşamba 09:40
Gözaltında avukat tacizi iddiası
banner188
banner213
banner230

Mersin Üniversitesi’nde eğitim gören 4 kadın, bir eylemde gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü’ndeki avukat görüşme odasında avukat O.K’nin sözlü ve fiziksel tacizine maruz kaldıklarını iddia etti. Avukat ise kadınları, kendisiyle kişisel husumet yaşayan bir avukatın yönlendirdiğini iddia ederek “46 gün sonra yöneticisi olduğu ÇHD Mersin Şubesi’ne son derece profesyonelce hazırlanmış şikâyet dilekçesi vermeleri şüphelilerin bana çok çirkin bir iftira attıklarını göstermektedir” dedi.

O.K, sosyal medyada “tacizci avukat” etiketiyle teşhir edildiğini, adının ve mesleğinin bu paylaşımlarda açıkça yazıldığını ve fotoğrafının yayımlandığını söyledi.

Üniversite öğrencileri H.M.V., D.C., Y.Ö. ve N.M. 24 Şubat’ta 8 Mart Dünya Kadınlar günü için afiş asarken gözaltına alındı. Serbest bırakılan 4 kadın, O.K’nin gözaltında kendilerini taciz ettiğini iddia etti. Şikâyetçilerden D.C., “Yakın oturmak istiyor, dokunmak istiyordu. Savunma dışında başka konular konuşuyordu. Selamlaşmak için elimi uzattım ama sarılmak istedi. 14 Haziran’daki duruşmamız için başka bir avukata vekâlet verdik. O.K. hakkında şikâyetçi olduk ve kendisini teşhir ettik” dedi.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.05.2016 09:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol