banner200
banner225
12 Şubat 2016 Cuma 14:01
Google’dan geri adım!
banner188
banner213
banner230

Google Samsung politikası, Android cihaz ve kullanıcılarına saygı duruş niteliğinde olacak.
Play Store’da yayınlanan Adblock PlusFirefoxJavelin ve Dolphin tarayıcıları, söz konusu politikaya tam destek verecek.
 Google Samsung ortakları da, yasaksız politikaya onay vermiyor. Söz konusu ortaklardan Samsung da, hali hazırda yürütülen uygulamaya destek vermeyeceğini resmen açıkladı.


Yani Adblock Fast uygulaması pek çok akıllı cihazda kullanılacak. Buna uymayan birkaç üretici de mevcut. Söz gelimi Samsung, uygulamalarla benzer sistemlere destek vermeyeceğini vurguluyor. Samsung, en büyük rakibi Apple gibi, uygulamalardan azami kar elde etme amacı güdüyor.
Telekomünikasyon sektöründe de cep telefonları ile rekabete giren Samsung telefon üretimi ve satışında ilk sıradadır. Kısa sürede telekomünikasyon sektöründe bu çıkışı yapmasının sebebi Ar-Ge yatırımının fazla olması üretimini ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesi ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretiyor. Ayrıca Güney Kore gibi bir ülkede üretim yapması ve telekominikasyon yeniliklerinin ilk uygulandığı ülkelerden birinde bulunması (3G, Mobil TV’yi uygulayan ilk ülkelerden biri güney korede 4G denemeleri yapılmaktadır) diğer telefon markalarının birkaç ay sonra çıkaracağı modelleri ve özellikteki telefonları çıkarmasında yardımcı oluyor. Google Samsung ikilisi de, çarpıcı biçimde Amerikalı IBM’den sonra en çok patent alan şirket.
Güney Koreli teknoloji devi, sadece 2015’de 700 milyon dolar gelir elde etti.

Internet Güvenliğinin Temel Kuralları!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.02.2016 14:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol