banner200
banner235
banner225
10 Haziran 2016 Cuma 11:00
Gökhan Gönül içini döktü
banner188
banner213
banner230

Ve Fenerbahçe’de Gökhan Gönül devri bitti...Tıpkı Alex de Souza gibi, Ümit Özat gibi, sarı-lacivertli takımda kaptanlık mertebesine kadar yükselmiş olan Gökhan Gönül de adeta Fenerbahçe’den koparıldı.

Oysa başkan Aziz Yıldırım’ın bir telefonu Gökhan’ın kalması için (hem de Fenerbahçe’nin istediği koşullarda) yetecekti... Ne var ki menejer Ahmet Bulut’a olan kızgınlık yüzünden milli takımın sağ beki, Fenerbahçe’nin kaptanı sıradan bir oyuncu gibi değerlendirildi ve (çok para istiyor) denilerek dışlandı... Haftalardır Gökhan Gönül ile konuşuyorum. Ankara’da başlayan ve güçlü temellere dayalı dosluğumuz nedeniyle bu konuşmalarımız hiçbir zaman haber noktasına gelmedi... Aziz Yıldırım’ın önce Ercan Güven’e yaptığı açıklamaları, sonra da Mali Kongre’deki sözleri Gökhan’ı bir hayli yaraladı. Çok iyi bir Fenerbahçeli olan eşi ile yaptığı konuşmalar ve onun telkinleriyle frene basan Gökhan, bir yöneticiden gelen “Başkan seninle ilgili açıklamasını yaptı. Başka bir şey olmayacak. Ya imzalasın ya da gitsin diyor” biçimindeki sözleri üzerine son kararını verdi.

‘Aklım burada olmalı’

Dün öğle saatlerinde Marsilya’dan Ahmet Bulut’u arayarak “Benim için Fenerbehçe bitti ağabey. Kısa bir açıklama yap ve Avrupa Şampiyonası bitene kadar da bana transfer ile ilgili hiç bir şey söyleme. Aklım burada olmalı” dedi...

Aşağıdaki açıklamalar benim Gökhan ile dün Marsilya’da yaptığım görüşmeden özetlediklerim. Yazmadıklarım ve yazamadıklarım da var...

İşte Gökhan’ın ağzından çıkanlar;

“Başkanın bir süredir hakkımda yapmış olduğu açıklamalar beni çok rahatsız etti. Ben bugüne kadar varını yoğunu Fenerbahçe’ye vermiş, ailesi Fenerbahçeli olan, bu takımın kaptanlığına getirilmiş biriyken kendi camiasında para peşinde koşan biri olarak gösterildim. Bunların hiçbiri doğru değil. Bu beni çok üzdü. Bugüne kadar başkandan beklediğim tek bir şey vardı; ‘Sen bizim evladımızsın, sen iyi bir Fenerbahçelisin’ dese, bir telefon bana yetecekti. Çok kırıldım.

Başkan ben bunları beklerken tam tersi 8 yılda benimle iki kere şampiyon olduklarını söyledi. Bunca yıldır kaçan şampiyonluklar sadece benim yüzümden mi? Daha fazla spekülasyona girmek istemiyorum. Ne kendimi, ne kulübü zorda bırakmak istiyorum. Ama herkes bilsin, ben vicdanen rahatım.”

Veda mektubu

Gökhan Gönül’ün dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklama veda niteliğindeydi. Milli oyuncu şu ifadeleri kullandı;

“Hayatını ailesine, sevdiği ve inandığı değerlere adamış bir insan olarak onurumla yaşayagelmiş bir insanım. Bu yaşıma kadar eğilmedim ve bükülmedim. Para, hayatımda hiçbir zaman amaç olmadı. Paraya değişemeyeceğim değerlere sahip olduğumu düşündüm hep. Bugün paracı veya para için bunları yapıyor diye suçlanmam en hafif söylemle iftiradır. İspatı da geçmiş dokuz yılımdır. Son dokuz yıl boyunca profesyonel futbolcu olarak imzaladığım mukaveleler resmi kayıtlarda mevcuttur.

Bugün atılmamış imzanın, yapılamamış anlaşmanın tek sebebi şahsıma karşı takınılan tavır, üslup ve söylemlerdir. Hiçbir para, hiçbir ayrıcalık insanlık onurumdan ve gururumdan daha önemli ve değerli değil, olamaz da. Bundan sonraki süreçte Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar hiçbir kulüple anlaşıp imza atmayacağımı, atılacak imzanın da Fenerbahçe Kulübü’nün bana önerdiği rakamın bir kuruş dahi üzerinde olmayacağının bilinmesini isterim. Yarının ne olacağını bilemeyiz fakat şu an için ilk hedefim Avrupa’da kariyerime devam etmek.

Son olarak başta sayın Başkan Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu olmak üzere yönetici ağabeylerime, beraber çalıştığım aynı hedef için mücadele ettiğim hocalarım ve futbolcu kardeşlerime, masöründen aşçısına tüm kulüp personeline ve iyi günümde-kötü günümde desteğini her zaman arkamda hissettiğim beni bir gün bile yalnız bırakmayan, yanımda olan ve bana güç veren büyük Fenerbahçe taraftarı, sizlere minnettarım. Desteğinizi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yaşattığınız tüm güzellikler için teşekkür ediyorum.”
(TAYFUN BAYINDIR-MARSİLYA-Milliyet)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.06.2016 11:00
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol