banner200
banner222
31 Temmuz 2016 Pazar 02:40
Gökçek'ten şoke eden Akşener iddiası
banner188
banner213
banner230

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, NTV canlı yayınında Özgür Akbaş'ın, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı.

‘Bunlar bizi öldürecekmiş’

Gökçek şöyle devam etti: “50 kişilik listenin birinci sırasında sayın cumhurbaşkanımız, 2. sırasında da sayın başbakanımız yer alıyor. Bana 6. sırayı, oğluma da 31. sırayı vermişler. Gökçek ailesi olarak, böyle bir listede yer almak, bizim için torunlarımıza bırakacağımız miras. Allaha hamd olsun, bu hainlerin hedefiymişiz. Bunlar bizi öldürecekmiş.” 

‘Sen nereden biliyorsun 15’ini?’

Darbe girişiminin başarılı olması halinde başbakanın Meral Akşener olacağını iddia eden Gökçek, “Bunu inkar etmeye gerek yok. Sloganlarına bakın Meral Akşener’in, bir de bunların bildirideki sloganlarına bakın. Meral Akşener’in propaganda süresince her tarafta dikkat edin, destekleyenler FETÖ’cülerdi. ‘15’inde çok güzel şeyler olacak ve 15’inden sonra siz görün’ diyordu. Sen nereden biliyorsun 15’ini? ‘Başbakan olacağım, başbakan olacağım’ deyip duruyordun. Bazı şeyler geçmişte anlaşılamıyor ama olaylar ortaya çıktıktan sonra anlaşılıyor. Her iki tarafın da sloganları aynı, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’, olacak iş değil. ‘Sen bu sloganı kullanacaksın ve alıp başını gideceksin’ dediler. O da bunu söylüyordu dikkat edin.”

‘Arınç’ı başa getirmek istediler’

Türkiye’de siyasi değişikliklere neden olan birçok olay ve suikastın arkasında Gülen Cemaati’nin olduğunu savunan Gökçek, AKP içinde yapılan ‘operasyonların’ amacının Bülent Arınç’ı başa getirmek olduğunu söyledi.

Gökçek şöyle konuştu: “MHP’deki kaset skandallarından, Rus uçağının düşürülmesine, Hrant Dink cinayetinden, Deniz Baykal’ın kaset skandalına kadar. MHP’yi dizayn etmek istiyorlar. Bunlar sadece AK Parti’yle falan uğraşmaz. Bunlar her tarafa girmeye çalışıyor. MHP’de Sayın Bahçeli’yi aşamadılar, onun için de direkt Meral Akşener’i getirmeye çalıştılar. AK Parti’deki bütün operasyonların neticesi de Bülent Arınç’ı başa getirmekti. Olmayınca da yeni operasyonların peşine düştüler. Milletimiz rahat olsun, kalbini serin tutsun. Türkiye’de darbe-marbe olmaz. Olsa da suikast olur, onun da üstesinden millet gelir.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 31.07.2016 02:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol