banner200
banner235
banner225
13 Nisan 2016 Çarşamba 12:20
Gençay Gürsoy'dan AKP'li Metiner'e: Esra Mungan, kimin elini sıkmaya değer olduğunu iyi bilir
banner188
banner213
banner230

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in,  Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu incelemesinde “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza verdiği için tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç Esra Mungan’ın  kendisini görmesine rağmen elini sıkmadığı için “Psikolojik  tedaviye ihtiyacı var” dedi. Metiner'in sözlerine Mungan'ın eşi Prof. Gençay Gürsoy, "Esra Mungan Gürsoy, kimin elini sıkmaya değer olduğunu iyi bilir. Bu ülkede bağımsız ve tarafsız yargının işler hale geleceği günlerde Mehmet Metiner elbet bunun hesabını verecektir" dedi.

Cumhuriyet'e konuşan Prof.Gürsoy, Meiner'in sözleri için "iktidar milletvekili olmanın koruyucu kalkanının arkasına saklanıp,  bırakın temsil ettiği komisyonun uyması gereken etik kuralları, yerleşik ahlak kurallarının da dışına çıkmış , kişilik haklarını çiğnemiş ve suç işlemiştir" ifadelerini kullandı.

Prof. Gençay Gürsoy'un açıklamaları şöyle:

Dün T24'te, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in TBMM Tutuklu ve Hükümlü Hakları Alt Komisyonu Başkanı sıfatıyla Bakırköy Kadın Cezaevi'ni ziyareti sırasında, “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisine imza verdiği için tutuklu bulunan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi, eşim Esra Mungan Gürsoy’a, elini sıkmadığı gerekçesiyle “psikolojik tedaviye ihtiyacı var” diyerek hakaret ettiği haberini okudum.

 Mehmet Metiner, TBMM Tutuklu ve Hükümlü Hakları Alt Komisyonu başkanı olarak, kendisine yanıt veremeyecek konumda bulunan bir kadın tutukluya, bir psikoloji hocasına elini sıkmadığı nedeniyle , “psikolojik tedaviye ihtiyacı var“ diyerek ve  bunu bir medya organında ilan ederek, iktidar milletvekili olmanın koruyucu kalkanının arkasına saklanıp,  bırakın temsil ettiği komisyonun uyması gereken etik kuralları, yerleşik ahlak kurallarının da dışına çıkmış , kişilik haklarını çiğnemiş ve suç işlemiştir.

Mehmet Metiner bununla da kalmamış,  başkanlık yaptığı komisyonun üyesi olan HDP’li bir kadın milletvekili ile “can ciğer kuzu sarması kucaklaştıklarını gördüm” diyerek, barış talep eden bir bildiriye imza koyduğu için  “terör örgütü propogandası “ yapmakla suçlanan Esra Mungan Gürsoy aleyhinde, aklınca savcıya ek delil sunmaya kalkmıştır. Mehmet Metiner’i iyi tanıyan Esra Mungan Gürsoy, kimin elini sıkmaya değer olduğunu iyi bilir. Bu ülkede bağımsız ve tarafsız yargının işler hale geleceği günlerde Mehmet Metiner elbet bunun hesabını verecektir.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.04.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol