banner200
banner222
28 Temmuz 2016 Perşembe 10:40
Galatasaray'ı düşürdüler Fenerbahçe'yi aldılar!
banner188
banner213
banner230

Avrupa Kulüpler Birliği’nden sürpriz karar... Birlik dün gönderdiği bir yazıyla Fenerbahçe'nin Galatasaray’ın yerine asil üyeliğe alındığını açıkladı. Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak şu bilgi verildi: 

“Avrupa Kulüpler Birliği İcra Kurulu, Fenerbahçe’yi asil üyeliğe getirdi. Avrupa Kulüpler Birliği İcra Kurulu, Galatasaray Spor Kulübü’nün Avrupa Kulüpler Birliği’ndeki asil üyeliğinin UEFA lisansını karşılamadığı gerekçesiyle yedek üyeliğe alınmasına ve kulüp katsayı puanı nedeniyle Fenerbahçe’nin asil üyeliğe getirilmesine karar verdi. Avrupa Kulüpler Birliği kısa adıyla ECA’nın Genel Sekreteri Michele Centenaro, bir mektup göndererek Fenerbahçe’nin asil üyeliğe alındığını belirtti.”

‘SEÇME HAKKI TANINDI’

Açıklamanın son bölümünde ise şu bilgiler paylaşıldı: “ECA İcra Kurulu, 2016/17 sezonu için ECA Asil Üyeliği’ni Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teklif etmekten mutluluk duymaktadır’ ifadeleri kullanılan mektupta, Fenerbahçe’ye ECA Genel Kurulu’nda oy verme hakkı ve ilgili alt bölümlerde ECA Genel Kurul üyelerini seçme hakkı tanındığı açıklandı.” (Habertürk)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.07.2016 10:40
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol