banner200
banner235
banner225
29 Ocak 2016 Cuma 12:40
Galatasaray'dan yeni Benitez açıklaması
banner188
banner213
banner230

Galatasaray, dijital platform alt yapı ve görüntü desteği için Perform kuruluşu ile yeni sponsorluk anlaşması imzalayarka 3 yıl boyunca ücretsiz görüntü desteği alacak. Yapılan toplantıya Galatasaray Yöneticisi Fatih İşbecer ve Perform Türkiye ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Emre Uğurlu katıldı. Fatih İşbecer yapılan anlaşmayı şöyle özetledi:

"Perform bu alandaki en büyük kuruluş. Günümüz futbolunda çok mühim olan verileri bize 3 sene boyuncu bize katkı sağlayacak. Bunun önemi şu ki, Galatasaray'ın çok iyi bir scout ekibi var. Scout ekibinin de işini çok destekleyecek. Ayrıca GSTV'de de görün desteği sağlanacak. Galatasaray'ın ihtiyacı veri setini alacağız. Bunu dışardan almayı düşünsek, 3 yılda 1.1 milyon Euro dışarı para ödemek zorunda kalacaktık. Perform bu desteği bize ücretsiz sağlayacak" dedi.

FATİH İŞBECER: "TRANSFERDE ZORUNLU EL FRENİ ÇEKTİK"
Transfer çalışmaları hakkında da açıklamalara devam eden İşbecer, "Hocamızla beraber takımı gençleştirme hedefi ile yola çıktık. Ara transferde hocamızın seçtiği 6 oyuncu ile transfer listesini oluşturduk. Ancak UEFA'dan gelen uyarı mektubu üzerine transferde el frenini çekmek zorunda kaldık" diye konuştu.
"Benitez de hocamızın istediği bir oyuncuydu" diyerek sözlerini sürdüren yönetici, "Kulüple görüştük ve kulüp bizim istekli olduğumuzu görünce hareketli bir pazarlık sürecine girdi. Her görüşmemizde fiyat artırdılar. Ayrıca oyuncunun bonservisi yüzde 85 kulüpte, yüzde 15'i amcasında idi. Çok gereksiz detaylar ortaya çıktı. Ve işin içinden çıkılmaz hal aldı" dedi.

"SÖYLEDİKLERİM, DUYGUN BAŞKAN'IN SÖYLEDİKLERİNİN DEVAMI GİBİYDİ"
Divan Kurulu'ndaki açıklamalarını tekrarlayan İşbecer, Divan Kurulu'ndaki açıklamamda Galatasaray son yıllarda yaptığı anlaşmalar Sevr Anlaşması'ndan ağır maddelerle doldurulmuş. Galatasaray fakirleşirken birileri zenginleşmiş ifadesini kullandım. Bu kriminal bir olay gibi görüldü. Bu çaldı, o çaldı değil sözlerim. Galatasaray son 5 yılda muhtelif danışmanlıklara 15 milyon euro para ödemiş. İçeride ekibi varken, dışarıya iş yaptırılmış. Duygun Yarsuvat da Galatasaray'ın malı deniz yemeyen keriz demişti. Benim açıklamalarım Duygun Başkan'ın açıklamalarının devamı idi. Sektörde olmayan iş için bize tedarikte bulunan şirketler para kazanmış. Mesela bir depo Çatalca'da yıldı 2.2 milyon ödenmiş. Şimdi bu depo Arena'da bu para ödenmiyor. Galatasaray bu tür harcamalarını sponsorluk yoluyla da çözebilirdi. Benim demek istediğimin özü şu ki savurgan davranılmış" diye konuştu.

"WEST HAM BURAK'I KİRALAMAK İSTEDİ"
Burak Yılmaz hakkında da açıklamalarda bulunan Fatih İşber, "Burak konusunda şifayen bazı şeyler söylendi. Herhangi bir satın alma teklifi gelmedi. Sadece resmi kiralık teklif geldi. Kiralama teklifi de kulüp menfaatine uygun olmadığı için kabul edilmedi" dedi.
"UEFA ile bir anlaşma yapılmış ve bu anlaşmaya kulüp uymamış" diye devam eden yönetici, "Şimdi bunu mahkeme gibi düşünürsek mahkemeye verildik ve ceza aşamasındayız. Hukukçularımız devrede. Bile bile lades denilmiş. Anlaşmalar yapılmış 2014 Mayıs da imzalanmış, ama imzadan kısa bir süre sonra 38 milyon zarar açıklamış. Şimdi biz kulübün uzun dönem menfaatini seçmek için zor olanı seçtik. Popülist davranmadık. Daha ağır cezalar düşünülürken 1+1 seviyesine çektik. Biz kontratlarımızı yerine getirmek için çok büyük mesai harcıyoruz" ifadelerini kullandı. Oyuncuların ücretlerinde her hangi bir indirin yapılmayacağını anlatan İşbecer, "Galatasaray Kulübü bu darboğazı büyük Galatasaray taraftarının kenetlenmesi ile aşacaktır. Galatasaray'ın bugünkü durumu hesapsız kitapsız iyi araştırılmamış transferleri yapmaya müsait değil. Eski alışkanlıkları bıçak gibi kesmezsek, o gelsin bu gelsin demeye devam edersek, Galatasaray'ın bu durumdan çıkması mümkün değil. Burada taraftarın sabırlı olması bize destek vermesi gerek" diyerek sözlerini noktaladı.

"GALATASARAY'IN SOSYAL MEDYASI DÜNYA ÇAPINDA"
Fatih İşbecer'enden sonra imzalanan sponsorluk anlaşmasından bahseden Emre Uğurlu ise şunları söyledi: "Dünyanın en büyük sportif görsel içerik yayıncı kuruluşuyuz. İlk defa bir spor kulübü ile sponsorluk anlaşması yapıyoruz. İki büyük marka gücünün desteğinden de faydalanacağız. Bu sistemi Galatasaray Takımı'nın teknik ekibinin ve scout ekibinin kullanıma açıyoruz. Bütün Avrupa kulüplerinin maç datalarını kullanıma sunacağız. Taraftarlara da en kaliteli ve hızlı olarak hizmet sunacağız. Galatasaray Kulübü'nün sosyal medya gücü Dünya çapında."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 12:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol