banner200
banner235
banner225
03 Nisan 2016 Pazar 12:20
Fransada hosteslere başörtüsü ayarı
banner188
banner213
banner230

Europe-1 radyo kanalının haberine göre, 2008 yılından sonra ilk kez 17 Nisan'da, Paris-Tahran seferlerine başlayacak  Air France, çalışanlarına bir iç yazışma gönderdi.

Air France’ın bu hatta uçacak hosteslerden uçak dışında pantolon ve uzun kollu üniforma ile başörtüsü takmalarını istediği belirtildi.

Çalışanlar sendikasının sözcüsü Françoise Redolfi, Europe-1 radyo kanalı yaptığı açıklamada, Air France'ın bu konuda dayatmada bulunamayacağını, gönüllülük ilkesine göre uygulamaya gidilmesini istediklerini bildirdi.

Redolfi, “İran'daki kurallarla ilgili bir yargımız yok, biz bunun gönüllülük ilkesi ile olmasını, başörtüsü takmak istemeyenlerin bu hatta uçmaya zorlanmamalarını ve bu yüzden cezalandırılmamalarını istiyoruz" dedi.

Fransız sendikacı, hosteslerin, bu hatta uçmayı reddetmeleri halinde primlerinin kesilmesinden endişe ettiğini dile getirdi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Bakan  Laurence Rossignol'a bazı çalışanların şikayette bulunduğu ancak şu ana kadar yanıt alamadığı bildirildi.

Batı ülkelerinin, nükleer enerji programı konusunda  Tahran ile anlaşmasının ardından bu ülkeye yönelik ambargonun da kalkması kararlaştırılmıştı.

Ambargo öncesi  Fransa,  İran'ın en önemli ticari ortaklarını birisi olarak biliniyordu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.04.2016 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol