banner200
banner222
31 Ağustos 2016 Çarşamba 19:00
Fransa burkiniyi yasakladı, İsrail bikiniyi
banner188
banner213
banner230

İsrail'in Haaretz gazetesinde yer alan bir habere göre, İsrail'in Aşdod kentinde düzenlenen bir festivalde sahne alan şarkıcı Hana Goor, şort ve bikini üstünden oluşan kıyafeti yetkililer tarafından beğenilmeyince konserini kısa kesmek zorunda kaldı. Goor, "Beni sahneden indiren yetkililerden bir açıklama istedim. Sonuç olarak, gelen bir emir doğrultusunda sahneden indirildiğim söylendi" dedi.

Kültür Bakanlığı: Bazı katılımcılar için saygısız bir performans

Aşdod'daki festivali düzenleyen İsrail Kültür Bakanlığı, Şarkıcı Hana Goor'un kıyafeti sebebiyle sahneden indirilmesine ve ardından festivali organize edenlere yöneltilen tepkilere ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, söz konusu festivalin 'kamu fonlarıyla düzenlendiğine ve herkese hitap etmesinin amaçlandığına' dikkat çekilirken ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Hana Goor’un performansı bu etkinliğe gelen bazı katılımcılar için saygısızdı. Burada söz konusu olan kesinlikle ifade özgürlüğü ile kaynak sağlama özgürlüğü arasındaki farktır. Bu sebeple, Kültür Bakanlığı ile çalışan tüm yapım şirketlerine bu politikanın tüm etkinliklerde uygulanması için uyarılar düzenli olarak gönderilecektir." 

(Kaynak: Sputnik)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 31.08.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol