banner200
banner222
05 Mart 2016 Cumartesi 10:20
Film değil... Fareler başkenti ele geçiriyor
banner188
banner213
banner230

Bazı müze ve turistik alanlarda yaşanan fare baskınlarının da "fare alarmı" başlıklarıyla haber olması üzerine belediye 1 milyon 250 bin euroluk bir eylem planı hazırladı.
 
Çevre ve tüketici hakları dernekleri birliği Codacons tarafından yayımlanan verilere göre Roma'daki fare sayısı 6 milyona ulaştı.
 
Codacons bu fare istilasını "acil durum" olarak nitelerken İtalyan basını da her Romalı başına yaklaşık 2 fare düştüğüne dikkat çekti.
 
Son olarak bu hafta içinde, Roma'nın en popüler turistik alanlarından İmparatorluk Forumu'nda bir gişe de bu yüzden kapatıldı.
 
Basındaki haberlerde, kentte toplanmayan çöplerin fare istilasında etkili olduğu vurgulanırken belediye soruna gözlerini kapamakla ve sorumluluğunu kabul etmemekle suçlandı.
 
La Stampa gazetesi de Roma’nın simgelerinden olan kedilerin kısırlaştırılmasının da fare sayısının artmasına yol açtığını savundu.
 
Roma’da gelecek aylarda yapılması planlanan belediye seçimlerinde muhalefetteki 5 Yıldız Hareketi’nden aday olan Virginia Raggi de kent yönetimini suçlayarak durumun “utanç verici” olduğunu söyledi. (Kaynak: BBC)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.03.2016 10:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol