banner200
banner235
banner225
29 Mart 2016 Salı 05:40
Fidel Castro'dan Obama'ya: Senin 'hediyelerine' ihtiyacımız yok
banner188
banner213
banner230

ABD Başkanı Barack Obama'nın Küba ziyaretinin ardından, Küba devriminin tarihsel lideri Fidel Castro, ziyaretle ilgili 1500 kelime uzunluğunda bir mektup kaleme aldı.

Küba medyasında yayımlanan mektupta, ABD'nin Küba'ya karşı saldırgan politikalarına anlatan Fidel, Obama'ya "imparatorluğun bize hediye vermesine ihtiyacımız yok" dedi.

Obama, gezisi sırasında "insan haklarından" bahsetmeye çalıştığında kendisine ABD'nin insanlık dışı uygulamaları hatırlatılmıştı. Fidel tarafından yazılan mektupta da Obama'ya "Küba siyaseti hakkında teori geliştirmeye çalışmaması" tavsiye edildi.

Fidel'in mektubunda Jose Marti, Antonio Maceo ve Maximo Gomez gibi bağımsızlık kahramanlarından da bahsedilirken, mektupta Obama'nın konuşmasının her satırının incelendiği ve cevap verildiği belirtiliyor.

Fidel, "kimse bu soylu ve fedakar ülkenin şanını ve haklarını bırakacağını düşünmesin" dediği mektupta, Küba'nın "halkın çalışkanlığı ve zekasıyla ihtiyaç duyulan yiyecek ve maddi zenginliği" üretebileceğini söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.03.2016 05:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol