banner200
banner222
24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:20
FETÖ'den tutuklanan Yarbay Kayacı'nın eşinin isyanı: Eğer onu tutacaksanız bizi de alın
banner188
banner213
banner230


Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Seyfettin Azizoğlu, ailece 'FETÖ' mağduru olduklarına işaret eden sosyolog Nazife Kayacı'nın feryadını dinledi. 9'uncu Kolordu Komutanlığına bağlı Topçu Alayı, 1'inci Topcu Tabur Tabur Komutanı olan eşi Yarbay Ramazan Kayacı'nın 7 Ağustos günü gözaltına alındığını anlatan Nazife Kayacı, eşinin 13 günlük gözaltı ardından tutuklandığını hatırlattı. Yaşları 13 ve 12 olan iki erkek çocuk annesi Nazife Kayacı, eşi ile akraba olduklarını ifade etti ve ağlamaklı olarak şöyle konuştu:
"15 Temmuz darbe gecesi Erzurum'da hiçbir hareketlilik olmadı. Eşimin tek suçu asker olmak ben ve çocuklarımın da tutuklanmasını  istiyorum. Buraya tutuklanmak için geldim. Yarbay olan eşim, 15 Temmuz günü saat 23.00'de Alay Komutanı emriyle birliğinin başına gitti. Komutanların birliğin başında olmasını ve darbe girişimine karşı tedbir alınması istendi. Birlikte hiçbir hareketlilik olmadı, darbe teşebbüsünde bulunulmadı. Ancak 7 Ağustos'ta eşim gözaltına alındı, 19 Ağustos'ta terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Psikolojik yönden 'etkilenmesinler' diye çocuklarıma babalarının görevde olduğunu bildirdim. Eşim bana 'Keşke doğruyu söyleseydin. Çünkü ben hayatımda çocuklarımın yüzünü karartacak leke bırakmadım' dedi. Eşimle görüştürülmüyorum. Sizden çocuklarıma söylediğim, babalarının görevden getirilmesini istiyorum. Ben 17 yıldır evliyim ve KPSS'ye giriyorum, ama kazanamıyorum. İnanın ki eşimin yüzü anasının ak sütü gibi ak. Eğer onu tutacaksanız bizi de alın. Eşimin FETÖ ile bir bağlantısı yok. Okullarında okumadı, eğitim vermedik, hizmet etmedik. Suçlu olsaydı vekaleten tabur komutanlığı görevine getirilmezdi. Hani suçlu ile suçsuz ayırt edilecekti. Şimdi ben çocuklarıma ne diyeceğim Vali bey."
Komutanın eşini dinleyen Vali Seyfettin Azizoğlu, yargı sürecinin devam ettiğini, eşi ile görüşmesini sağlayacağını bildirdi. Vali Azizoğlu "İnşalah hak yerini bulacak" dedi. Vali Azizoğlu ile toplantı bitiminde kısa bir süre görüşen Nazife Kayacı, valilik salonundan ayrıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.08.2016 16:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol