banner200
banner235
banner225
19 Mayıs 2016 Perşembe 09:40
Ferhan Şensoy'dan 19 Mayıs paylaşımı: Atatürk bizim gibi dallama değildi
banner188
banner213
banner230


Usta oyuncu Ferhan Şensoy'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dikkat çeken bir paylaşım geldi. Şensoy, Üç Kurşunluk Opera oyunundan "Atatürk bizim gibi dallama değildi" tiradının geçtiği bölümün videosunu paylaştı.

Ferhan Şensoy'un Üç Kurşunluk Opera oyununda, Atatürk hayranı olan bir mafya babasını canlandırdığı sahnede geçen bölümde, "Atatürk hiçbir zaman böyle hıyar bir duruma düşmemiştir. Çünkü Atatürk bizim gibi bir dallama değildir" tiradında sözde Atatürkçüleri eleştiriyor. O tiradın devamında şu ifadeler geçiyor:

"O, bir idealin peşinde aşk gibi koşmuş, hayatı boyunca kendi adına hiçbir çıkar derdine düşmemiş. Biz Özal görmüş Atatürkçüler, Atatürkçülüğün anlamını yitirmişiz. Şimdi Erbakan dışında herkes Atatürkçü. Yılda bir gün Erbakan da Atatürkçü. Fethullah hoca tamamen Atatürkçü. Alan Atatürkçülük böyle herkesin benimseyebileceği, o kadar salak bir ideoloji olamaz ki... Napardı Atatürk benim durumumda? Bu mapushaneden kaçmaya çalışırdı. Kaçamazsa da efendi gibi giderdi ipe... O zaman sakin ol oğlum. Sen de delikanlı gibi gidersin ipe... Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ve fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır"

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.05.2016 09:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol