banner200
banner222
05 Ekim 2016 Çarşamba 18:00
Fatih Terim basın toplantısı düzenliyor
banner188
banner213
banner230

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbolculardan Mehmet Topal ile birlikte yarın Konya Atatürk Stadı'nda oynanacak Dünya Kupası Eleme maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor.

Merakla beklenen basın toplantısından tüm detayları canlı aktarıyoruz.

Fatih Terim'in açıklamaları şöyle;

- Dünya Kupası sürecinde 6 ve 9 olmak kaydıyla bizi bekleyen iki önemli maç var. Ukrayna ve İzlanda. Bu maçlar için teknik anlamda taktik anlamda iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Oyuncularımıza iki takımı da iyi anlattığımızı, iyi analiz yaptığımızı düşünüyorum. Bu çalışmalarımızı sahaya yansıtırsak yolumuza devam edebiliriz diye ümit içerisindeyiz. Yarın bizi destekleyecek Türk halkından dualarınızı bizden esirgememelerini rica ediyorum.

-Birkaç şey söyledikten sonra sorularınıza geçeceğim. Öncelikle medyayı yakından takip ettiğimi bilmenizi isterim. Neler olup olmadığını bilerek konuşuyorum. Türkiye Futbol Direktörlüğü görev tanımının ne olduğuna ilişkin sanıyorum bir kafa karışıklığı var. Türk futbolunun gelecek tasarımında ilgili kurum kuruluşlarla istişare ederek projeleri hayata geçirmek.

- Türkiye Futbol Direktörlüğü TFF'ye bağlıdır. Dolaylı olarak ise akademi, iş dünyası ve STK'larla direk dirsek temasında olur. Altyapısından milli takımlarına çok geniş yelpazede bi iştir. Fazla detay vermeyeyim ama; anlaşılması için program yaptık. Önümüzdeki maçtan sonra TFF'nin kendi sayfasından Türkiye Futbol Direktörlüğü faaliyet raporunu paylaşacağım. Arkadaşlarıma bu talimatı verdim. Sizlerin maçtan maça gördüğünüz, neler yaptığımızı, neler yapabileceğimizi maçlardan sonra takip ederseniz ulaşabileceksiniz.

"ORTAYA ATILAN İTHAMLARLA..."

- Buradaki emekçiler söylediklerimden alınmasın. Üzerinize alınmayın... Çoğunuz Milli Takım öncesi yaşanan servis edilen, yazılan, söylenen, duyumla-yalanla söylenenden dolayı ağzıma geleni söylememi bekliyorsunuz. Ama planların aleti olmayacağım. Görevimin ve pozisyonumun sorumluluğuyla davranmaya gayret edeceğim. Hepiniz görüyorsunuz ki; son günlerde çıkan -Milli Takım kadrosuna aldığım ya da almadığım- kabul edilemez, haksızca ve karalayıcı ifadeler var. Bundan üzüntü duyuyorum. Oradan buradan duydum diye ortaya atılan ithamların her biriyle tek tek mücadele edeceğimden şüpheniz olmasın.

Meselenin şahsi olmadığını dile getiirmiştim. Bedelini ödemeyi göze almış, aklı selim yorumlardan uzak ithamlar.

Kadroya aldığım almadığım kişiler bu ülkenin evlatlarıdır. Hiçbirini yedirmem. Gönlüm buna razı gelmez. İçinde bulunduğum durumu özetleyen bir atasözü var; "Göz o ki dağın arkasına göre; akıl o ki başına geleceğini bile bile". İçinde olduğum dağın ve sislerin arkasındaki gerçekleri görmeye başladım. Önümüzdeki günler her şeyi daha net görürüz diye düşünüyorum.

Biletlerin bittiğini biliyorum. Yapacakları mücadeleyle televizyon başındakilere o duyguyu hissettireceklerini size ifade ediyorum. O derece güveniyorum. Sizin benden istediğiniz, beklediğiniz şeyler olduğu gibi. Zaman zaman bizim de sizlerden istediğimiz oluyor. Sizlerden bugünlerde biraz daha dikkat, hassasiyet istiyorum. Eleştirisinin arkasından duran, tercih ve kararlarıma katılmasa da saygı çerçevesinde fikrinin beyan eden, istemeden de olsa gönlünü kırdıklarım... Hepsinin başımın üzerinde yeri var. İnanın bu şekilde eleştiren herkesin, her söylediği her yazdığı benim için önemlidir.

"KADRODA OLMAYANLARLA İLGİLİ SORU ALMAYACAĞIM"

Kadrodan olmayan futbolcularla ilgili soru almayacağımı söylemek istiyorum. Anlayış göstereceğinize inanıyorum. Milli Takım kaptanı Mehmet Topal'ın söylediği bir şey var; 'Genç arkadaşlarımız etkileniyor'

- Ukrayna dikkat edilmesi gereken bir takım. Bu dikkati azami ölçüde paylaşıyoruz.

EMRE MOR SÖZLERİ..

- Emre Mor, son üç ayda kalbimize giren, beynimize bizi meşgul eden yetenekli bir futbolcu. Ekibimize teşekkür ederim. Doğru bi okul Dortmund, süre almasına da çok seviniyorum. Her geçen gün iyiye gidiyor. Süre aldıkça dikkatinizi çekerim; 20 dakika-15 dakika hiç önemli değil süre alması gerek. Oyunu özellikle son bölgede geliştirmesi gerek. Hırvatistan'daki maçta iyi olabilir ama biz daha da iyisini bekliyoruz. Emre, her geçen gün Milli Takım için önemli silah olmaya başladı. Şu sabrı hepimiz göstermeliyiz. 3-4 ay önce Danimarka'da küçük bir takımda oynuyordu. Birden bire Milli Takım, Dortmund.. Röportajlar üst üste... Herkese toleransı tanıdığımız gibi ona da tanıyacağız. Allah zeval vermesin.

MEHMET TOPAL: "HEDEF 6 PUAN"

- Çok koşan, mücadele eden bir takıma karşı oynayacağız. Hyatai önem taşıyan bir maç. Önceki hedefimiz iki maçtan 6 puan almak. Hırvatistan deplasmanından 1 puan aldık. Hedef iki maçta 6 puan.

- Profesyonel oyuncularımız. Mevkii seçme hakkımız bulunmuyor. Çıkıp elimizden ne geliyorsa yapan oyuncu topluluğuna sahibiz.

Yaşananlar bizi olumsuz etkiliyor. Konsatrasyonumuzu olumsuz etkiliyor diyebilirim. Olumsuz yorumlar genç arkadaşlarımızı etkileyebiliyor. Bizler üstesinden gelebiliyoruz ama genç kardeşlerimize haksızlık yapılabiliyor. Kötü oynadığımız zamanlarda istediğinizi söyleyebilirsiniz ama bu maçlar öncesi benim fikrim destek olunması...

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.10.2016 18:00
Anahtar Kelimeler:
FutbolSporHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol