banner200
banner235
banner225
14 Şubat 2016 Pazar 11:00
Facebook'tan Hayko Bağdat'a sansür
banner188
banner213
banner230

  Güneydoğudaki operasyonlarda J andarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) mensuplarının duvarlara yazdığı ırkçı ve cinsiyetçi sloganlardan bahseden yazı, Facebook Topluluk Standartları’na uymadığı iddiasıyla sosyal paylaşım ağı Facebook’tan kaldırıldı.


‘SİYASİ NİTELİKLİ SANSÜR

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz, Facebook’un yazıyı kaldırma kararını Diken’e şöyle değerlendirdi: “Facebook’un bir basın kuruluşu olan Diken’in ve gazeteci Hayko Bağdat’ın yazısına müdahale etmesi ve kaldırması ancak siyasi nitelikli sansür olarak tanımlanabilir. Kendi kuralları ne olursa olsun bir basın organına ve bir gazetecinin yazısına müdahale edemez. Amerika’da yapamayacağını Türkiye’de de yapamaz.”

Facebook’un kaldırdığı Bağdat’ın yazısından bir bölüm:

Hesabı mahşere kalmaz!

Müjdeyi cevval İçişleri Bakanımız Efkan Ala verdi: “Cizre’deki operasyon başarıyla tamamlanmıştır.”

Artık her Türk vatandaşının huzur içinde kafasını yastığa koyabileceği, ordusuyla, polisiyle, JÖH’üyle, PÖH’üyle gurur duyabileceği günlerdeyiz.

Devlet, Cizre Köprüsü’ne bayrağımızı asmıştır!

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Üstelik her fırsatta ağızlarının payını verdiğimiz, vahşetlerini sık sık ifşa ettiğimiz tüm zalim devletlere de bu işlerin nasıl yapılacağını göstermiştir.

Çünkü bizleri yönetenler, ‘Yaradılan’ı Yaradan’dan ötürü’sevmektedir. Çünkü başımızdaki insanlar Allah korkusu nedir bilirler. Çünkü içlerinde ahiret bilinci taşırlar. Kul hakkına, hanenin mahremiyetine, çocuğun kutsallığına, masumun hukukuna, cennetin anaların ayaklarının altında olduğuna, bebek sesinin cennet meleklerini andırdığına, yaşama, insana inanırlar.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” derler. İman etmişlerdir. Dünyanın neresinde bir masum ah etse göz yaşı dökerler.

İşte böylesi insanlara emanetiz. Ne kadar gurur duysak azdır.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 14.02.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol