banner200
banner225
13 Nisan 2016 Çarşamba 11:21
Facebook’ta kişisel detay paylaşımı azalıyor
banner188
banner213
banner230

Popüler olduğu dönemlerde kullanıcıların kişisel görüşlerini, yorumlarını, özel hayatlarından fotoğrafları ve detayları paylaştıkları bir sosyal medya mecrası olarak ön plana çıkan Facebook artık bu özelliğini kaybediyor.


Facebook’un 2014 ortasından 2015 ortasına kadar geçen bir yıllık sürede yapılan paylaşımlar üzerinde yaptığı araştırmaya göre, öncelikle kullanıcıların genel paylaşım sayısının azaldığı dikkat çekiyor. Yani artık kullanıcılar daha az paylaşımda bulunuyor. Bunun da ötesinde, kullanıcıların kişisel detayları, özel hayatları hakkında paylaşımları da azalttığı anlaşılıyor. Özel paylaşımların, önceki dönemlere oranla %21 oranında azalmış olduğu dikkat çekiyor. Düşüşün 2016’da sürmesi bekleniyor ve %15 oranında düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.
Öte yandan Facebook bu düşüş hakkında çok endişeli. Kişisel paylaşımların Facebook için çok önemli olduğunu düşünen şirket, giderek daha az insanın özel hayatı, düşünceleri, yaptıkları hakkında paylaşımda bulunmasının Facebook’a olan ilginin azalmasına neden olacağından endişeli.
Sosyal medya servisinin şimdi kişisel paylaşımların oranını arttırmak için farklı motivasyon kampanyaları geliştirmesi bekleniyor.
İşinizi Güçlendirmek İçin Modern Çözümler

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.04.2016 11:21
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol