banner200
banner235
banner225
03 Şubat 2016 Çarşamba 19:20
Evinden 4 traktör römorku dolusu çöp çıktı
banner188
banner213
banner230

Atıkların belediye ekipleri tarafından hurdacıya satılıp, parasının Cevizhelvacı'ya verileceği bildirildi.

İncirliova Zafer Mahallesi, Hükümet Caddesi’ndeki evinde yalnız yaşayan Suat Cevizhelvacı’nın evinde biriktirdiği çöplerden topladığı atıkların kokusundan rahatsız olan komşuları durumu belediyeye bildirdi. İncirliova Belediyesi Temizlik İşleri Birimi görevlileri, zabıta ve polis eşliğinde eve girdiklerinde tüm odaları plastik şişeden hurda metal parçalarına kadar pek çok atıkla dolu olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Gün boyu çalışan belediye ekipleri evden dört traktör römorku dolusu atık çıkardı.

Topladığı atıkların arasına serdiği yer yatağında uyuduğu da belirlenen Cevizhelvacı’nın evi tamamen boşaltıldıktan sonra dezenfekte edildi. Evindeki atıkların boşaltıldığını haber alarak gelen Suat Cevizhelvacı, "Çöplerden üç tekerlekli arabamla plastik ve metal parçaları toplayarak geçimimi sağlıyorum. Komşularım topladığım atıkları evin önüne koymama izin vermeyince bende evde biriktirmeye başladım. 1.5 aydır topladığım bu atıkları yaz geldiğinde satıp, paraya çevirecektim" dedi.

Evden çıkartılan dört traktör römorku dolusu atığı hurdacıya satacak olan belediye görevlilerinin elde edilecek geliri Cevizhelvacı’ya vereceği bildirildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.02.2016 19:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol