banner200
banner235
banner225
15 Temmuz 2016 Cuma 18:00
Et ve Süt Kurumu ithal et satışına başladı
banner188
banner213
banner230


Et ve Süt Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurum tarafından İstanbul ilinde faaliyet gösteren Kasaplar Federasyonuna üye kasaplara, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonuna üye yemek şirketlerine, Türkiye Perakendeciler Federasyonuna (PERDER) üye yerel market zincirlerine ve Kırmızı Et Sanayi Alanında faaliyet gösteren işletmelere ithal taze karkas dana eti satışı yapılacak. Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Söz konusu ithal taze karkas dana eti satışı aşağıda belirtilen fiyat ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. İstekliler,

Sakarya Kombina Müdürlüğüne müracaat edecek olup,  müracaat esnasında şağıda belirtilen evrakları da beraberinde ibraz edeceklerdir.
-İthal taze karkas dana etlerinin satış ve teslimatları ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce yapılacaktır.

– İthal taze karkas dana eti satış fiyatımız 22,00 TL/Kg + KDV olup, satışlar peşin bedelle (Mal bedeli Kombina Müdürlüğünün belirleyeceği hesap numarasına yatırılacaktır.)  veya kredi kartı (VISA) ile gerçekleştirilecektir.

– Teslimat noktaları, başvuru yapılan ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce belirlenecektir.

– Taleplerin karşılanması stoklarımızla sınırlıdır.

– Kasaplara yapılacak teslimat programı Türkiye Kasaplar Federasyonunca, Yemek Şirketlerine yapılacak teslimat programı YESİDEF tarafından, market zincirlerine yapılacak teslimat programı PERDER tarafından, Kırmızı Et Sanayi Alanında faaliyet gösteren işletmelerin talepleri ise Sakarya Kombina Müdürlüğü tarafından belirlenecektir.

– YESİDEF'e üye her bir yemek şirketi için aylık teslimat miktarı azami 50 ton ile sınırlıdır.

– Kırmızı et sanayi alanında faaliyet gösteren her bir işletme için aylık teslimat miktarı azami 200 ton ile sınırlıdır.

– Ürün teslimi, et taşımaya uygun araçlara yapılacaktır.

– Ürün teslimatından sonra Kurum, ürününün kalitesine ve tartımına ilişkin sorumluluk kabul etmeyecektir. (Teslimat noktasındaki tartım
esas alınacaktır.) Alıcı, bu konu hakkında itiraz etmeyeceğine dair Kombina Müdürlüğüne taahhütname verecektir.

– Ürün teslimatı  tartım ve ödemeden sonra gerçekleştirilir.

– 20 ton ve katları u aşan talepler de yurt dışından gelen tır programı göz önünde bulundurularak alıcı ile mutabık kalınan tarihte alıcının rampasına yurt dışından gelen tırlarla direk teslimat yapılabilecektir."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.07.2016 18:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol