banner200
banner235
banner225
24 Mayıs 2016 Salı 21:20
Eşini vuran sanığa ‘haksız tahrik’ indirimiyle 23 yıl hapis istemi
banner188
banner213
banner230

2013’te evlenen 27 yaşındaki Çağıl ve 24 yaşındaki Elif Şimşek, kısa süre sonra ayrı yaşamaya başladı. Çağıl Şimşek, karısıyla barışmak için geçtiğimiz yıl bir parti düzenledi. Kadını barışmaya zorlamak için gazetecilerin objektifleri önünde balkondan yazı sarkıtmaktan yere ateşle yazı yazmaya, havaifişek gösterilerinden limuzinle yemeğe götürmeye kadar birçok farklı ‘yöntem’ denedi.

Elif Şimşek ikna olsa da sorunlar kısa süre sonra yeniden baş gösterdi ve kadın evden ayrıldı. Şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olan kadın, 45 gün sonra terk ettiği kocası tarafından arabasında kurşun yağmuruna tutuldu. Ağır yaralanan Elif Şimşek hastaneye kaldırılırken Çağıl Şimşek, teslim oldu.

Savcılık, Çağıl Şimşek hakkında ‘eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından 14 ile 23 yıl arasında hapsini istedi.

‘İstesem öldürürdüm’

Çağıl Şimşek savcılık ifadesinde, karısını ‘başka biriyle öpüşürken gördüğü için’ vurduğunu söyledi: “Gözüm karardı ve silahı çektim. Cama korkutma amaçlı birkaç el ateş ettim. İstesem 100 defa öldürürdüm. Kendisini o erkekle aynı arabada gördüğümde öldürebilirdim. Korkutmak için ateş ettim.”

Sebep yine kadının boşanmak istemesi

Elif Şimşek ise mahkemede eşinin kendisine şiddet uyguladığını, öldürmekle tehdit ettiğini, bıçak çektiğini, erkek kardeşini bıçakladığını, işten kovulmasına neden olduğunu, silahla kaçırmaya çalıştığını ve defalarca şikayetçi olduğunu anlattı: “Tehdit ettiği için boşanma davama gidemedim. Sürekli ölümle tehdit ediyordu. İddia ettiği gibi kimseyle bir ilişkim yok. Olay günü geldi ve camı açmamı istedi. Çekindiğim için açmadım. Silah sesleri gelmeye başladı ve cam patladı. Altı kurşun bana isabet etti. Aldattığımı ima etse de olayın bununla alakası yok. Boşanma davası açmam nedeniyle saldırıyı düzenlemiştir.”

Savcı, sanığın haksız tahrik, elem ve hiddetin etkisiyle eylemi yaptığının kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Eylemin öldürmeye teşebbüs olarak değerlendirilmesi gerektiğini de belirten savcı, sanığa ‘eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan haksız tahrik indirimi uygulanarak ceza verilmesini istedi. Duruşma ertelendi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.05.2016 21:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol