banner200
banner235
banner225
21 Şubat 2016 Pazar 12:00
Esad: Türkiye ve Arabistan askerlerine terörist muamelesi yaparız
banner188
banner213
banner230

El Pais gazetesinin dün ilk bölümünü ve bugün tamamını yayınladığı röportajda Esad, “IŞİD’le mücadele bir bahane. Eğer asker gönderirlerse onlara teröristlere yaptığımız muameleyi yapacağız. Ülkemizi savunacağız. Aynıyla karşılık veririz. Suriye’ye ne politik ne de askeri olarak müdahalede bulunma hakları var. Bu uluslararası hukuku ihlal olur ve biz Suriye vatandaşlarına düşen savaşmak ve ülkemizi savunmaktır.” dedi.

Beşşar Esad, “Türkiye, Suriye’nin topraklarını bombaladı ve ondan önce de amacına ulaşmak için terörist gönderiyordu. Türkiye, baştan beri Suriye’deki olayların içinde.” ifadesini kullandı.

CENEVRE’DE MASADA TERÖRİSTLER VARDI”

Cenevre’deki görüşmeleri değerlendiren Esad, “Cenevre’de bir tarafta Suudi Arabistan tarafından oluşturulan aşırı gruplar, ki bazıları El Kaide’ye bağlı. Diğer tarafta yurt dışında ve Suriye’de yaşayan muhalifler. Bunlarla masaya oturabiliriz, ülkesine bağlı Suriyeli vatanseverlerle, ama teröristlere müzakere edemeyiz, o yüzden Cenevre fiyasko oldu.” şeklinde konuştu.

Röportajda hiç bir hatasını kabul etmeyen ve dış güçlere bağlayan Beşşar Esad, on sene sonra kendini Suriye’yi kurtaran adam olarak gördüğünü söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.02.2016 12:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol