banner200
banner211
14 Şubat 2016 Pazar 14:01
'Error 53' Apple'ın  başını ağrıttı
banner188
banner213


Chip'in haberine göre, Error 53 olarak adlandırılan problem, iPhone'larını üçüncü parti bir tamir servisine götüren kullanıcıların başına gelen bir sorun. Bu tarz servislerde tamir edilen cihazların ekranı ve TouchID sensörünü tamamen yenilemesi, ilk güncellemeyle birlikte iPhone'ları kilitleyerek kullanılmaz hale getiriyor.

Uzmanlar, böyle bir durum karşısında doğrudan Apple'ın kendisini suçlamanın pek bir anlamı olmadığını zira firmanın firmanın açıkça bu konudaki hatayı; yetkili bir servise gitmeyerek müşterinin yaptığını söyleyebileceğini belirtiyor. Uzmanlar fakat bazı kullanıcıların bu sorun karşısında Apple'ın o kadar da masum olmadığını düşündüklerini ekliyor.

PCVA adlı bir hukuk firması Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi'nde açtığı bir davayla bu sorun nedeniyle teknoloji devinden 5 milyon dolar talep ediyor. Sorunun yarattığı zararlara karşı böyle bir dava açan firma, ayrıca müşteriler için ücretsiz tamir hakkı ve soruna uzun süreli bir çözüm sağlayan bir yazılım güncellemesi de istiyor.

Konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Madem güvenlik Apple için çok önemli, o halde telefonlar neden bazen aylarca yazılım güncellemesi olmadan sorunsuz çalışabiliyor." diyen firma, "Error 53 gibi sorunların yalnızca Apple'ın işletim sisteminin yeni versiyonunu indirirken ortaya çıkmasına" dikkat çekiyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 14.02.2016 14:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212