banner200
banner235
banner225
15 Mart 2016 Salı 16:00
Erol Büyükburç mezarı başında anıldı
banner188
banner213
banner230

Erol Büyükburç için vefatının 1. yılı nedeniyle kabri başında anma töreni düzenledi. Usta sanatçının yakın dostları ve müzisyen arkadaşları tarafından düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı. Sanatçının dostları göz yaşı döktü. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından törene katılanlar Büyükburç'un ruhuna dualar etti. Ayrıca müzisyen ve besteci Sema Moritz ise ilahiler okudu.

'DAHA FAZLA KALABALIKLA ANILMALI'

Usta sanatçı ile düet albümü olan Volkan Erk burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada Erol Büyükburç'un Türk müziği açısından çok önemli biri olduğunu belirterek her yıl daha büyük kalabalıklarla anılması gerektiğini ifade etti.

Büyükburç'un kendi yaşamında çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Erk, "Son derece insancıl biriydi. Dünyanın en iyi insanlarından birisiydi. Genç arkadaşlarımızın onun bütün çalışmalarını takip etmesini, öğrenmesini isterim. Bir çok albüm yapmasının yanında aynı zamanda heykeltıraştı, ressamdı. Biz Erol ağabeyin çizgisinden gitmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

'POP TARİHİNE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI GETİRDİ'

Sema Moritz de Erol Büyükburç ile çok keyifli zamanlar geçirdiğini belirterek, " O çok önemli bir isimdi. Pop tarihine çok farklı bir bakış açısı, sahne getirdi. Arkasından gelenler hep Erol Büyükburç'tan birşeyler öğrenerek yollarına devam ettiler. Türk müziği çok büyük değerini kaybetti" ifadelerini kullandı.

Televizyon programcısı Çetin Çiftçioğlu ise "Çok uzun yıllar birlikte zaman geçirdik. Erol ağabey ile öyle bir dostluğumuz oldu ki ben onun o da benim kalbimdeydi. Erol ağabeyin kabrine mutlaka bir anıt yapılması gerektiğine inanıyorum. İnşallah o da olur ve seneye burada farklı bir anma yaparız" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.03.2016 16:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol