banner200
banner235
banner225
03 Mart 2016 Perşembe 10:40
Erdoğan'dan 'metrobüs' tavsiyesi: Çok ucuz, çok seri
banner188
banner213
banner230

Gana’nın başkenti Akra’da düzenlenen iş forumunda konuşan Erdoğan, “Bizim metrobüs sistemimizi yerinde incelerlerse, normal metroya göre daha ucuz ve çok daha seri bir şekilde bu sistemin devreye alınması inanıyorum ki Akra’daki ulaşımı, toplu taşımayı çok daha rahat hale getirecektir” dedi.

Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de Gana’nın başkenti Akra’ya 30 adet otobüs hibe edeceğini de ekledi.

'BURADA YİYECEĞİMİZ EKMEK ÇOK'

Afrika ile ilişkilerde daima karşılıklı fayda ilkesiyle, kazan-kazan esasına dayalı olarak hareket ettiklerini ifade eden Erdoğan, Afrika pazarlarında fiyat-kalite bakımından birçok ülkeye göre önemli avantajlar içeren Türk ürünlerinin öne çıkmasını arzu ettiklerini belirtti.

Ganalı mevkidaşının, kendisine “Türkiye, Avrupalı gibi iş yapar; Asyalı gibi fiyat verir” dediğini aktaran Erdoğan, “Vaka bu ise demek ki burada yiyeceğimiz ekmek çok.” ifadelerini kullandı.

BTK VE NCC BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan başkanlığındaki heyet, Nijerya Haberleşme Komisyonu (NCC) yetkilileriyle ikili iş birliği tesis edilmesi ve bu kapsamda muhtemel işbirliği alanları konularında görüştü.

BTK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sayan ve BTK üyesi Musa Şahin'den oluşan heyet, NCC yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye ile Nijerya arasında bilgi ve iletişim teknolojileri alanında kaydedilen gelişmeler, NCC ve BTK’nın yapısı ve faaliyetleriyle, iki kurumu ilgilendiren güncel hususlarda görüş alışverişinde bulunulurken, ikili iş birliği tesis edilmesi ve bu kapsamda muhtemel iş birliği alanları ele alındı.

Sayan, 1 Nisan'da uygulamaya geçecek 4,5G hizmetleri ve yerli üretim konusunda işletmecilere getirilen yükümlülükler hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Açıklamada, Sayan'ın görüşlerine de yer verildi. Buna göre, sosyal medya platformlarının terör örgütleri tarafından propaganda aracı olarak kullanılmaması gerektiğini belirten Sayan, "İnternetin yasadışı kullanımı ile mücadele etmek için uluslararası kuruluşlar, hükümetler, sivil toplum kuruluşları ve internet aracıları arasında yakın işbirliği yapılması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.03.2016 10:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol