banner200
banner235
banner225
16 Mayıs 2016 Pazartesi 00:39
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bunlar kandan besleniyorlar
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nın, "Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz" diyen Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Şimdi çıkmış bir tanesi, dünyanın değişik yerlerinde, 'Başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir, kan.' diyor. Üç unsur var. Bu üç unsurun bir tanesi mezhepçilik unsurudur, ikincisi ırkçılık unsurudur, üçüncüsü terör unsurudur. Bu zatın söylediklerinde, bu üç unsurun tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi. Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler. Baktılar ki bu iş, sandıkla gelmiyor. Girdiği her seçimde malum, aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız?' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak.Gençler şunu da unutmayın; halk ne derse o olacak, hak ne derse o olacak. Hiç endişeniz olmasın. Biz sadece Allah’ın huzurunda rüküda eğiliriz. Başka eğilmek yok. Bu yolda inandığımız gibi yürüyeceğiz."

'HADDİNİ BİL HADDİNİ'

Kılıçdaroğlu'nun Van'daki konuşmasında "Erdoğan kandan besleniyor" sözlerine de tepki gösteren Cumhurbaşkanı, "Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa, Menderes'in idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.05.2016 00:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol