banner200
banner222
17 Ağustos 2016 Çarşamba 22:39
Erdoğan'dan Kıbrıs sorununda 'anlayış ve esneklik' mesajı
banner188
banner213
banner230


Beştepe'de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk tarafının siyasi eşitliğini, meşru haklarını ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde çözüme kavuşturulması şarttır. Bu meselenin halli bölgemizde de istikrar, işbirliği ve refaha katkıda bulunacaktır. Kıbrıs adasının gerçek potansiyeli ortaya çıkacak, pek çok işbirliği projesi hayata geçecektir.

Gerekli siyasi anlayış ve esnekliğin gösterilmesi çok önemlidir. Birbirlerinin komşusu olacaklarını göstermeleri gerekiyor. Doğal ve makul olan bu tutumun şimdiden çok açık, net, somut bir şekilde ortaya konmasıdır. Adada ve bölgede huzur, istikrar ve refahın yerleşemesi amacıyla üzerimize düşeni kararlılıkla yapmayı sürdüreceğiz.

Mustafa Akıncı: Dönüm noktasındayız

Mustafa Akıncı'nın açıklamalarının bir bölümü şöyle:

Kıbrıs’ta artık bir dönüm noktasına ulaştığımızı düşünüyorum. Sayın Anastasiadis ve biz aynı kuşağın insanlarıyız ve bizim neslin son denemesini yapıyoruz. Ya 2016 çıkmadan bir çözüme ulaşacağız, ya da 2017’yle, 2018’deki seçim propagandasının başlamasıyla bu fırsat penceresi kaybolup gidecek.

Kıbrıs'ın dedikodusu bol olur. Kurunun yanında yaşın da yanmasına müsaade etmeyiz. Kıbrıs'ın sivrisinekleri ve dedikodusu bol olur.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.08.2016 22:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol