banner200
banner225
26 Ocak 2016 Salı 14:20
Erdoğan'dan kaymakamlara 'araçlara el koyun' tavsiyesi
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her hafta gerçekleştirdiği 'muhtarlar toplantısı' yerine bu kez kaymakamları kabul etti.

'Kaçak Saray'da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Erdoğan, "Muhtarların bir kısmı kaymakamlardan memnuniyetini ifade ederken, bir kısmı da şikayet ediyor. Markajdasınız ona göre" dedi. Erdoğan, çatışmaların sürdüğü ilçelerin kaymakamlarına, "Gerekirse belediyelerin araçlarına el koyarak bölgede hayatı normale döndürmemiz şart" şeklinde tavsiye de verdi.

"GEREKİRSE BELEDİYELERİN ARAÇLARINA EL KOYARAK..."

Birisi paralel diye çıkmış öbürü kendine göre başka bir devlet yapılanması anlayışıyla ortada dolaşıyor. Hiçbiriniz bu ülkede arayışınızın karşılığını bulamayacaksınız. Bedelini ödeyeceksiniz, ödüyorsunuz. Şehitlerimiz var, biz buna inanarak yola çıktık. Rabbimiz bize bunun müjdesini verdi.

Hep söylüyorum; biz, tek milletiz. Çeşitli etnik unsurlar olabilir ama tek milletiz. Tek bayrağız. Bizim ülkemizde ikinci bir bayrak söz konusu değil. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.

Kaymakamlarımız bulundukları ilçeyi avuçlarının içi gibi bilmelidirler. Gerekirse belediyelerin araçlarına el koyarak bölgede hayatı normale döndürmemiz şart.

Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler.

Sizlerden paralel devlet yapısıyla ilgili çalışmaları daha kararlı bir şekilde takip etmenizi istiyorum. İstediğiniz zaman özel kalem müdürümü arayabilirsiniz. Çünkü bizzat kendim bu işi takip ediyorum.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol