banner200
banner222
29 Şubat 2016 Pazartesi 22:40
Erdoğan'dan Fildişi Sahili'nde CHP açıklaması
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CHP zaten anayasa mutabakat komisyonundan çekilmedi mi. Belki meclis başkanımızın son mektubu onlarda farklı bir düşünce meydana getirmiş olabilir' dedi.

"SURİYE’NİN GENELİNDE ŞU ANDA ATEŞKES YOKTUR, SALDIRILAR MEVZİ MEVZİ DEVAM ETMEKTEDİR"

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de 24 saat geçmeden ateşkesin ihlal edildiğine yönelik iddiaların sorulması üzerine şöyle konuştu: "Bunu yola çıkarken de söylemiştik. Birçok kırılmalar olabilir demiştik. O an itibariyle de 3’te 1’inde böyle bir ateşkesin söz konusu olduğunu, şu anda da Suriye’de, Suriye’nin bütününde bir ateşkesin söz konusu olmadığını ifade edebilirim. Temennim odur ki bunun geneline yaygınlaşmasını hep birlikte görelim. Fakat Suriye’nin genelinde şu anda ateşkes yoktur ve orada yine aynı şekilde saldırılar mevzi mevzi ne yazık ki devam etmektedir"

“CHP ZATEN ÇEKİLMEDİ Mİ?”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “Cumhurbaşkanı sözlerini düzeltmezse o masaya oturmamız mümkün değil” şeklindeki sözlerin hatırlatılması üzerine Erdoğan şunları söyledi:

“Bu tutum üzerinde fazla konuşmaya gerek yok. CHP zaten anayasa mutabakat komisyonundan çekilmedi mi. Belki meclis başkanımızın son mektubu onlarda farklı bir düşünce meydana getirmiş olabilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül’le ilgili kararına ilişkin “Uymuyorum, saygı da duymuyorum” demişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.02.2016 22:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol