banner200
banner222
13 Ocak 2017 Cuma 14:20
Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
banner188
banner213
banner230

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

"Kürsü adabına uygun bir şekilde herkesin demokratik hakkını kürsüde kullanması gerekir. Ne yazık ki başından itibaren böyle gelişmedi. 8 madde geçmiş bulunuyor. Bundan sonraki süreçte çok daha sakin bir havada ve demokrasinin adabına uygun bir şekilde bu devam etsin. Şu anda tabii bazı milletvekili arkadaşlarımızın bir arkadaşımızın burnunun kırılması, bir diğerinin affedersiniz ayağının dişlenmesi hoş değil.

Bu hafta içinde biter ve bittikten sonra da işin zaten asıl sahibine gidecek. Asıl sahibi millet. Millete gidecek. Millet asıl kararı verecek. Öyleyse bu telaş ne. Kürsüyü kırmak dökmek nedir.

330 aşılırsa 330'dan sonra millet bana gelsin, bu işin asıl sahibi benim diyor. Meydanlarda ne sözü verilmişti, anayasa sözü verilmişti. Türkiye'de eğer tek adamcılık konuşulacaksa, bugüne kadar uygulamasını yapan zaten CHP'dir. Kuruluşundan beri tek adam üzerine gelmiştir, daha da üzerine gitmiştir. Onlar da hem valilik hem belediye başkanlığı yapan kişiler vardı.

Parlamenter demokrasi zaten uygulanıyor. Sağa sola bunu çekmeye gerek yok. Burada da alınan neticeler ortada. Biz neredeyse 15 ay ortalamayla hükümetler gördük. Böyle süreçlerde istikrar olabilir mi? İstikrarın olmadığı süreçte netice alınabilir mi? 15 senedir dikkat ederseniz koalisyonlar dönemi yok. 

Erken seçim tartışmaları

Tek adamcılık gibi lafları ediliyor. Türkiye'de tek adamcılıktan söz ediliyorsa, bunun uygulamasını yapan ana muhalefettir. Meclis çalışamaz hale getirilirse erken seçim düşünülebilir

Dövizdeki hareketlilik

 Milletime yine çağrı yapıyorum: Kimse yastığının altında şu dövizi biriktirmesin.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.01.2017 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol