banner200
banner235
banner225
09 Mart 2016 Çarşamba 22:20
Erdoğan'dan AYM'nin Dündar ve Gül'le ilgili gerekçeli kararı hakkında açıklama
banner188
banner213
banner230

Erdoğan, AYM'nin Dündar ve Gül'le ilgili gerekçeli kararı hakkında, '33 sayfalık bir gerekçeli karar açıkladıklarını duydum. Herhalde gerekçeyi izahta zorlandılar' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

İki ülke arasındaki görüşmeler müstesna bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Değerli dostumla mutabık kaldık.

Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne destek vermeyi sürdüreceğiz Türkiye Kırım'ın gayri meşru ilhakını tanımamıştır, bundan sonra da tanımayacaktır.

Ukrayna'ya desteğimiz her alanda sürecektir.

Rusya, Suriye'ye girerken rejimin kendisini davet ettiğini söyledi. Acaba Rusya, Ukrayna'ya girerken kendisini kim davet etti?  Bunu uluslararası hukukta acaba nereye yerleştirecekler. Bu güçlüyüm öyleyse haklıyım anlayışı vardır. Burada haklılık durumu yok.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL DAVASI

33 sayfalık bir gerekçeli karar açıkladıklarını duydum. Herhalde gerekçeyi izahta zorlandılar.  Anayasayı gözetmek benim de asli görevlerimden birisidir. Bu çerçevede ben görüşlerimi açıkladım. Tekrar ediyorum, anayasa mahkemesi bireysel başvurularda yargı yolunun tüketilmedini beklemek zorundadır. Yerindelik denetimi yapamaz. Anayasa Mahkemesi bu olayda kendini birincil mhkemenin yerine koymuştur. Yargıtay gibi inceleme yapması doğru değildir.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 22:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol