banner200
banner222
23 Haziran 2016 Perşembe 03:00
Erdoğan: Millete gideriz, 'devam mı tamam mı?' diye sorarız
banner188
banner213
banner230

(Fotoğraf: Arşiv)

Sanatçı Erol Evgin’in, 'Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil' sözlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok sert yanıt geldi. Erdoğan, Evgin için, ‘Sen sanatçı olsan ne olur’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ey Başkan sen Türk milletini tanımadın daha. bu millet oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmuş bunların peşinde değil. Siz şu anda Türkiye'nin peşindesiniz. Eğer Türkiye kapıları açar mülteciler geçerse bizim haliniz ne olur diye düşünüyorsunuz. Erdoğan bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz. Biz İngiltere gibi de değiliz onu da söyliyim. Bize de sinyal gönderiyorlar 3 bin yılına kadar Avrupa'ya giremez diyorlar. Bzi bir araya geldiğimiz zaman böyle demiyordun Cameron. E ne oldu şimdi? Yarın bizi gerekçe göstererek oradan Avrupa Birliği'nden çekilmeme kararı çıkacak. Türkiye bu değil. Türkiye'ye resmen 1963'te söz verdiniz. Hala oyalıyorsunuz. Niye oyalıyorsunuz?

Söyleyeyim, Ey Avrupa Birliği! Siz bizi halkının büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu için istemiyorsunuz. Bize açık açık söylemişlerdi. Biz de biliyorduk ama samimiyetimizi göstermek için denedik. Ayrımcılık bunlarda var. Şimdi sıkıntı farklı yerlerde. AB bize verdiği sözü yerine getirip terör örgütü gibi bir konu yüzünden geri çevirirlerse biz bunu milletimize rahat anlatırız. Biz de millete gideriz. 'AB ile müzakerelere devam mı tamam mı?' diye sorarız.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.06.2016 03:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol