banner200
banner222
27 Mart 2016 Pazar 00:00
Erdoğan, koruma ordusuyla Taksim Meydanı'nda
banner188
banner213
banner230

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘yılan hikayesi’ne dönen yayalaştırma projesiyle betona gömülen’ Taksim Meydanı’ndaki çalışmaları inceledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'ndaki bir otelde düzenlenen Uluslararası Eğitim Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan programın sonunda, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte, otelden çıkarak koruma ordusu eşliğinde Taksim Meydanı'na yürüdü. Meydandaki çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Erdoğan, Ahmet Misbah Demircan'dan da bilgi aldı. Erdoğan'ın incelemesi yaklaşık 10 dakika sürdü.

GEZİ EYLEMLERİNDEN SONRA İLK KEZ TAKSİM'E GELDİ

Erdoğan, yayalaştırma çalışmasıyla yeşilliğin tamamen yok olduğu ve trafik kaosunun yaşandığı meydandaki beton blokları inceledi.

Uzun yıllardır Taksim’e gelmediği bilinen Erdoğan, Gezi eylemlerinden bu yana ilk kez meydandaydı.

TAKSİ DURAĞINDA ÇAY İÇTİ

Erdoğan ardından, meydanın karşısındaki Dünya Sağlık sokakta bulunan taksi durağına geçti. Erdoğan burada taksicilerle sohbet etti, çay içti. Taksi durağının kapısında “Sayın Cumhurbaşkanım, bizimle 1 bardak çay içer misiniz" yazılı bir pankart asılı olduğu görüldü. Erdoğan daha sonra taksi durağından ayrılarak Beşiktaş'ta bulunan Mabeyn Köşkü'ne geçti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.03.2016 00:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol