banner200
banner222
12 Ocak 2017 Perşembe 15:40
Erdoğan elinde doları olanı terörist ilan etti
banner188
banner213
banner230

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray'da bir araya geldiği muhtarlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında Cumhuriyet'in kuruluş dönemine gönderme yaparak "Bu ülkede CHP İl Başkanlarının valilik yaptığı, belediye bakanlığı dönemleri biliriz. Eğer tek adamcılıksa bu. Daha da gerilere giderseniz asıl tek adamcılığı orada görürsünüz. Ben bu defterleri açmak istemiyorum, ama zamanı gelince gerekirse açarız" ifadesini kullandı.

Art arda rekor kıran dövize ilişkin değerlendirmede bulunan "Ekonomiyi çökertme gayretleri karşısında milli bir seferberlik içinde olmalıyız. Elinde silahı olan teröristle; elinde doları, avrosu olan terörist arasında fark yoktur" dedi..

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Milletimizin tercihlerinin arkasında büyük bir feraset ve köklü bir birikim vardır. 

Ülkemizle ilgili kötü niyetler sürüyor. Terör örgütlerinin maşa olduğunu onların arkalarında başka bir güç olduğunu gayet iyi biliyoruz. 15 Temmuz ihanetinin FETÖ'nün müsebbibi olan FETÖ şle mücadelemizi bütün cephelerde sürdürüyoruz.

Hiçbir taviz vermeden ömrümüzün sonuna kadar istiklal mücadelemize devam edeceğiz. Terör örgütlerinin birer maşa olduğunu ve gerçek mücadeleyi onların arkasındaki güçlere karşı verdiğimizi biliyoruz.Biz bu örgütlerin üzerine gittikçe hepsinin aynı ahtapotun kolu olduğu ortaya çıkıyor.

Kimsenin PYD için bunların PKK ile ilişkisi yok deme durumu kalmadı. Artık kimsenin de FETÖ'yü savunacak mensuplarını da masum görecek durumu kalmadı.

BAŞKANLIK OYLAMASI

Meclis'in çalışma şekli üslubu bellidir. Gelirsin kürsüde söyleyeceklerini söylersin, sonra çeker yerine oturursun. O kürsü söyleyecek sözü olanlar için oraya konuldu. Ne yaparsanız yapın! 15 gün değil de 1 ay. Bunlar iyi niyet göstergesi değildir.  Parlamento çalışmalarını geçigtireceksiniz ne olacak. Ben inanıyorum ki bu parlamentodan geçecek ve milletin önüne gidecek. Parlamentodan geçsin, millet ne karar verirse biz eyvalah diyelim. Ama görüyorum ki bunlar milletten rahatsız. Bırakın müzakereler bitsin milletin önüne gitsin. Millet ne diyorsa biz de onu yapalım.

İkide bir" tek adam tek adam" diyorlar. Ne tek adamı ya? Bu ülkede bunun kaynağında siz varsınız siz. Bu ülkede CHP İl Başkanlarının valilik yaptığı, belediye bakanlığı dönemleri biliriz. Eğer tek adamcılıksa bu. Daha da gerilere giderseniz asıl tek adamcılığı orada görürsünüz. Ben bu defterleri açmak istemiyorum, ama zamanı gelince gerekirse açarız. Herkes milletin söylediğine sagılı olacak. Millet ne derse o olacak.

Ana muhalefet partisinin geçmişinde tek adamcılık var. Bunların geçmişi ortada bize ne anlatıyorsunuz.

Bu ülkede kim rejim tartışması açıyorsa onların derdi rejim değil başka bir şeydir.

Dünya değişirken, ülkemiz değişirken 'Biz hiçbir şeye' dokkunmayız demek bağnazlığın dik alasıdır.

Benim şahsımla bu işin bir alakası yok ki, Türkiye'de bir anayasa değişikliği yapılıyor olay bu. Rejim tartışmalarını ortaya atanların gerçek amacı birliğimizi bozmaktır.

Ekonomiyi çökertme gayretleri karşısında milli bir seferberlik içinde olmalıyız. Elinde silahı olan teröristle; elinde doları, avrosu olan terörist arasında fark yoktur.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.01.2017 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol