banner200
banner235
banner225
17 Haziran 2016 Cuma 23:40
Erdoğan bu kez Avrupa Parlamentosu'na seslendi: Siz kimi kandırıyorsunuz?
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK temsilcileri ile iftar yemeği programında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle:

"İnandığınız zaman tekeden bile süt çıkar. Türkiye için gerçek tehdit bizim için mağdura, mazluma el uzatacak takatimizin kalmamasıdır. O zaman bugünümüz için endişelenmeliyiz. Burada kararlılığımız var. Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir. Biz bir olursak, diri olursak, kardeş olursak bu işi bitiririz. Yoksa bunlar liseli çocuklara da dadanırlar. Başkalarına da. Bunların inlerine gireceğiz.

O şekildeki mücadelemizi de kararlılıkla sürdürüyoruz. Hepinizin ortak hedefi nedir? Gençliğimizdir. Gençliğimizi iyi dokumamız gerekir. Bunlara asla kaptırmamız gereklidir. Şu anda dört bir yanda onların eline kaptırmamak için itikadi, ibadet, ahlaki noktada yavrularımızı iyi yetiştirmemiz gerekitr. Sadece öğretmenlerimiz yetmez, STK'lerde yardım etmeli.

Belediyelerimiz zaten ellerinden gelen hizmetleri STK'lere vermektedirler. Tarihte vakıf kurumlularının fazlalaşmasını Selçuk ve Osmanlı'da görüyoruz. Kendi tarihimizle malesef  kavgalı bir dönem geçirdik. Değişim mevcudun üzerine kurulursa başarılı olur. Bizde ise geçmişle adeta bıçakla kesilir gibi yapılmıştır. Milletimiz inancı ile kültürü, tarihi ile kavgalı bir sistem analayışı yoktur.

Tek partili dönemle çok partili dönem arasını incelersek bunu görürürüz. Milletimizin hayali ile milli şefin hayalleri kesinlikle aynı değildir. İstanbul'da Yıldız Sarayı'nda neler olduğunu biliyorsunuz değil mi?

'Üniverisiteleri, liseleri karıştırmak istiyorlar'

Bu kadar ahlaksızca, adice bunlar bizim ecdadımıza  saldırmışlardır. Aynı şeyi Menderes'e uygalıdılar. Bunları gençlere anlatmamız gerekiyor. bazı üniversitelerimizi, liseleri karıştırmak istiyorlar. Bunlara izin vermeyeceğiz. Bu sancılı dönemin gerilerde kaldığını biliyorum.

Muhtarlar buluşması

Devleti ile milleti aynı hedefler için buluşmuş bir Türkiye var.  Düün vatandaşlarını Ankara'ya sokmayan zihniyeten Beştepe'de ağırlayan zihniyete geldi. Fakir muhtarlarla toplantı yapıyorum.  Bunu kıskanıp yapanlar var. Bunu sen başaramazsın. Kuru bir hitap değil, bütün dertlerini formlarla alıyorum. Her muhtar bulunduğu mahallede Cumhurbaşkanı'nın eli , ayağı, kulağıdır. Biz ilklerin hareketiyiz. Bu ülkenin parçası olarak görmeyen marazi kesimin varlığını bliyoruz.

'Siz kimi kandırıyorsunuz?'

AP önüne teröristlerin paçavralarını asanların terörle mücadele ediyoruz demelerini kabul etmiyoruz. AP'ye sesleniyorum kimi kandırıyorsunuz? Son zamanlarda yaptıkları, şahsımla ilgili attıkları adımlar ortada. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Biz bir şey daha biliyoruz.

Mesele kararlı olmakta. Bu ülkede muassır medeniyetler seviyesi üzerine nasıl çıkıldığını bütün dünya ülkelerine göstereceğiz. "

 

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.06.2016 23:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol