banner200
banner235
banner225
20 Şubat 2016 Cumartesi 20:20
Erdoğan aşkı, Ethem Sancak'a arazi tahsis ettirdi
banner188
banner213
banner230

Odatv'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a olan sevgisini "böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor” diye dile getiren işadamı Ethem Sancak'a, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 5 köyü kapsayan, tarım ve orman alanlarının da içinde bulunduğu 222 hektar büyüklüğünde arazi tahsis edildi.

Sancak'ın sahibi olduğu BMC'nin kuracağı dev tesis için sınırları belirlenmiş olan arazinin fabrikaya tahsis edildiği öğrenildi.

Arazinin BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ'ye 'münferit yatırım yeri' olarak tahsis edildiğine dair Bakanlar Kurulu'nun kararı, Resmi Gazetede yayımlandı.

Sancak, Karasu'yu ziyaret etmişti

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Ekim 2015'te Sakarya'nın Karasu Belediyesi'ni ziyaret ederek, BMC Otomotiv ve Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ilçede savunma sanayiine yönelik yatırım yapacağını söylemişti.

Yapılacak olan fabrikada Üretilecek olan araçlar ise TOMA, Akrep ve Kirpi.

ORMAN YOK OLACAK

Ekim 2015'te söz konusu arazinin BMC'ye tahsis edileceğinin gündeme gelmesi üzerine, BirGün gazetesine konuşan TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Cemalettin Küçük, “Acarlar Gölü ve longoz ormanlarını yakınında kurulmak istenen endüstri yapı ve tesisler bu alanların ekolojisini yok edecek. Biz sanayileşmeye değil; yanlış yerde, yanlış koşullarda sanayileşmeye karşıyız” demişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.02.2016 20:20
Anahtar Kelimeler:
EkonomiHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol