banner200
banner235
03 Nisan 2016 Pazar 13:20
Erdoğan ABD'de, PKK, YPG, ASALA ve 'paralel yapıyı' yan yana görmüş
banner188
banner213
banner230

ABD ziyareti dönüşü havalimanında açıklama yapan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Zirve vesilesiyle çok sayıda devlet ve hükümet başkanıyla ikili görüşmelerimiz oldu. Türk-Amerikan iş çevreleriyle bir araya gelerek ekonomi alanında atılabilecek ortak adımları değerlendirme fırsatımız oldu. Yatırım ajansımızın bu süreci çok daha hassasiyetle takip etmesi gerektiğini ifade ettik. Ülkemizde nerede, nasıl, hangi teşviklerden istifade etme suretiyle hareket edilir bunları hatırlattık.
Brooking Enstitüsü'nda bir konferans verdik. Orada PKK terör örgütü temsilcileriyle, YPG'nin temsilcileriyle, ASALA'yı, paralel devlet yapılanması temsilcilerinin hepsinin içiçe, yan yana olduğunu gördük. Tabi bu bir ispattı. Paralel devlet yapılanması gönül vermiş olan saf, temiz kardeşlerime sesleniyorum. Kimlerle beraber olduğunuzun farkında olun. Kimlerle içiçe olduklarını bilmeniz gerekiyor. Onlar bizim Mehmedimiz, polisimiz için ağlamıyor.

Yaşadığım bir başka olayda da, Maryland'da da Azeri bir gazetecinin yaşanan çatışmalar neticesinde sorduğu soruda gözlerinden akan yaşları gördüğümde orada duygulanmamak mümkün değildi. O da gazeteci, bizdekiler de gazeteci. Gazetecilik bu ülkenin cumhurbaşkanına, ailesine küfretmek değildir.

SORU-CEVAP

Azerbaycan-Ermenistan çatışması: Olayı duyduğum anda, İlham Aliyev kardeşimi aradım. Kendilerine başsağlığı dileklerimizi ilettik. Ateşkes ile aldığım bilgi, Ermenistan tarafı ateşkes ilan ederse, Azerbaycan da ateşekese hazır olduğunu açıkladı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 03.04.2016 13:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol