banner200
banner222
15 Şubat 2017 Çarşamba 18:00
Engelli oğlunun ölümüne neden olduğu iddia edilen anneye tahliye
banner188
banner213
banner230

Olay, 30 Temmuz 2016'da Adana'nın merkez Sarıçam İlçesi'ne bağlı Osmangazi Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre iki evliliğinden 4 çocuğu olan Güzeyde Yılmaz, engelli oğlu Muhammet Miralay Doyman'ı evde diğer kardeşlerine bırakarak çalıştığı markete gitti. Yılmaz, eve döndüğünde oğlunun öldüğünü fark etti. Ölü muayene raporunda çocuğun, yüzünde ekimozların tespit edilmesi üzerine anne Güzeyde Yılmaz tutuklandı.

ÇOCUKLARIMA ŞİDDET UYGULAMADIM

Hakkında 'ihmalli davranışla kasten öldürme' suçundan 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapis cezası istenen Güzeyde Yılmaz, çocuklarına tek başına baktığını anlatarak, "12 yaşındaki büyük oğlum Hidayet, Muhammet'in bakımına yardımcı oluyordu. Hidayet sinirli bir yapıda olduğu için zaman zaman Muhammet'i ve diğer kardeşlerini dövüyordu. Olay günü saat 11.30 gibi eve döndüğümde kapı açık ve ev dağıtılmıştı. Oğlum da ölmüştü. Evde Hidayet'i göremedim. Diğer 2 oğlum yanıma gelip Hidayet'in evden kaçtığını söyledi. Ben hiçbir zaman çocuklarıma şiddet uygulamadım. Ben markete gittiğimde birileri eve gelip oğlumu öldürmüş olabilir" diye savunma yaptı.

RAPOR, iHTİSAS KURULUNA GÖNDERİLDİ

Mahkeme heyeti, otopsi raporu ile dava dosyasının Adli Tıp 1'inci İhtisas Kurulu'na gönderilerek Muhammet Miralay Doyman'ın kesin ölüm nedeni ve ölümünde hastalığının etken olup olmadığı konusunda rapor aldırılmasına karar verdi. Güzeyde Yılmaz'ı tutuklulukta kaldığı süre ve kaçma şüphesi bulunmaması nedeniyle yurt dışına çıkış yasağıyla tahliye eden mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2017 18:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol