banner200
banner222
21 Nisan 2016 Perşembe 11:21
En güzel kadınlarla evlendi; en güzel aşk şarkılarını yaptı
banner188
banner213
banner230

SON KEZ KATILDIĞI CANLI YAYINDA HASTALIĞINI ANLATMIŞTI

Kanser tedavisi için Almanya’ya giden ve bağışıklık sistemini güçlendiren tedavi metoduyla kendisini iyi hissettiğini söyleyen Attila Özdemiroğlu, sağlığına yönelik süreci şöyle anlatmıştı.

“10. kemoterapiyi alsaydım ölecektim. Bunu hissettim. Bir yıldır bilimsel araştırmalarla alternatif tedavileri ve klinikleri araştırıyorum, asla şeker tüketmiyorum...”

Özdemiroğlu, Züğürt Ağa, Muhsin Bey, Adı Vasfiye, Ağır Roman gibi Türk sinema tarihine damga vuran birçok filmin unutulmaz müziklerini de hazırlamıştı.

İŞTE ÖZDEMİROĞLU'NUN HAYATI

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943’te Ankara’da doğar. 1.5 yaşındayken anne ve babası ayrılır. Attila Özdemiroğlu üvey anne ile büyür, annesini 13 yaşındayken tanır.

Öğretmen olan babası ve üvey annesi müziğe meraklıdır. Attila da küçük yaşta müziğe ilgi duyar. Babası oğlunun bu merakını destekler.

Sonradan mükemmel şekilde keman, flüt, trombon, çello, viola ve piyano da çalacak olan Attila Özdemiroğlu; 6 yaşında mandolin çalarak müzik serüvenine adım atar.

Diğerlerini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken çalmaya başlar. Tanrısal yeteneğini küçük yaşta geliştirmeye başlayan Attila Özdemiroğlu, 12 yaşında profesyonel olarak keman çalar ve kemanıyla para kazanmaya başlar.

Müzik fabrikası

 

Attila Özdemiroğlu 1966’da dönemin en önemli orkastralarından olan ‘Durul Gence 5’e girer ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev alır. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza atar.

1970’li yıllar, Attila Özdemiroğlu için bestelerini yaptığını, bunların dönemin en çok tutulan şarkıları olduğu yıllar olur.

Attila Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan adlarının ilk harflerinin birleşmesiyle oluşturdukları ŞAT Yapım, 70’li yılların pop müziğine damgasını vurmuş bir müzik fabrikası gibidir.

Füsun Önal’ın sesinden dinlediğimiz ‘Senden Başka’, Yeşim’in ‘Olmaz Böyle Şey’i, Nilüfer’i bize tanıtan ‘Dünya Dönüyor’, Esmeray’ın ‘Unutama Beni’ adlı şarkısı, Cici Kızlar’ın ‘Delisin’, Melike Demirağ’ın söylediği ‘Arkadaş’ı, Sezen Aksu’dan dinlediğimiz ‘Olmaz Olsun’ adlı unutulmaz şarkıların hepsinde besteci, söz yazarı, aranjör, yapımcı olarak bu ikilinin imzaları vardır.

 

5 aşk, 4 nikah

Attila Özdemiroğlu unutulmaz aşk şarkılarını unutulmaz aşklar yaşayarak yapar. 17 yaşında, şarkıcı Berkant’ın tanıştırdığı Ayla Pelit ile flört etmeye başlar. 1961’de evlenirler.

20 yaşındayken; daha sonra oyuncu olarak tanınacak kızları Yaprak Özdemiroğlu dünyaya gelir. Sonra da oğulları Sarp’ı kucaklarına alırlar. 11 yıl evli kaldıktan sonra 1974’te boşanırlar.

Attila Özdemiroğlu- Füsun Önal aşkı başladığında, Attila Özdemiroğlu henüz boşanmamıştır. 1975’te evlenirler. Evlendiklerinde Füsun Önal 20’li yaşlarının başındadır. 

Füsun Önal çocuk ister, hatta birkaç kere de hamile kalır; ama iki çocuk babası Attila Özdemiroğlu’nun karşı çıkışıyla sonuçlanır bu istek. Beraberlikleri 5 yıl sürer; bunun 1.5 yılı evli kalırlar.

 

Attila Özdemiroğlu’nun bu evliliğini de bitiren yine aşk olur. Şanar Yurdatapan’ın kız kardeşi Lale Yurdatapan, şimdiki adıyla Lale Mansur’a aşık olur Attila Özdemiroğlu.

19 yaşındaki balerin Lale ile 1977’de evlenirler; 80’de boşanırlar. Dönemin en seksi ve en güzel oyuncularından Müjde Ar ile aşkı, unutulmaz aşklar arasında yerini alır bu kez.
Attila Özdemiroğlu ile Müjde Ar evlenmez; ama 15 yıl birlikte yaşarlar. Attila Özdemiroğlu bir röportajında neden evlenmediklerini; “Müjde’nin annesi Aysel Gürel istemiyordu” diye açıklar.

Attila Özdemiroğlu 1995’te, 52 yaşındayken kendinden 31 yaş küçük, 21 yaşındaki Hepgül Hepbir ile evlenir. Lidya ve Lara (1996) adında ikiz kızları olur. Ama bu evlilik de biter.
Attila Özdemiroğlu bir röportajında aşk hayatını şöyle özetler: “Bütün ilişkilerimde biri bitmeden, biri başladı. Duygu bitiyor, evlilik bitmiyor. Sonra bir başkasıyla ilişki başlıyor işte...”
Kasım ayında akciğer kanseri teşhisi konulduğunda ise hayatına giren kadınlar, bir zamanlar sevdikleri adama destek olmak için yanına koşar.

Attila Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan 35 yıllık aranın ardından bugünlerde yeniden biraraya gemiş ve dileyen herkesin kendi sesiyle katkıda bulunabileceği ‘Topluma Adanmış Şarkılar’ adlı bir proje başlatmıştı.(Posta- Seral Cumalı)

Cumhuriyet Gazetesi - SİYAD onur ve emek ödülleri belli oldu

Müjdat Gezen: Dünya çapında bir müzisyendi - VİDEO

Attila Özdemiroğlu kimdir

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.04.2016 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol