banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 12:40
Elektrik kesintisine siyah baskılı protesto
banner188
banner213
banner230

Şanlıurfa’da sık sık yaşanan elektrik kesintileri tepkilere neden oluyor. İlde günlük yayınlanan 'Urfanatik' isimli yerel gazete, kesintilere tepki amaçlı siyah sayfa ile basıldı. ‘Şanlıurfa aydınlığı ne zaman görecek’ manşeti ile okuyucuları ile buluşan gazete, kesintiler devam ettiği müddetçe aralıklarla bu şekilde okuyucuların karşısına çıkacağını belirtiyor. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Gazete İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak, “Her gün elektrikler kesiliyor. Artık bezdik. Bütün vatandaş bundan etkileniyor. Bir haftadır günlük 4-5 saat elektik yok. Matbaada işçi çalıştırıyoruz. Gazetemi basamıyoruz. Çok vatandaş iş yapamıyor. Tepki amaçlı gazetemizi bu şekilde çıkardık” dedi.

Kesintilerin olmayacağı yönünde seçim öncesi vaatlerin verildiğini aktaran Gülebak, “Kesinti olmayacak dendi ama yine oluyor. Duyarlı olmak için böyle bir manşet attık. Seçim döneminde çok vaat verildi. Ama sözler yerine getirilmedi. Yine karanlıktayız” ifadelerine yer verdi.

Halkın feryadına ve tepkisine kulak verdiklerini aktaran Gülebak, şöyle devam etti: “Dışarıdan her gün tepki alıyoruz. Tepkileri dile getirmemizi istiyorlar. Biz de halkın feryadını ve iş yerinde yaşadığımız mağduriyeti göz önüne alarak bu tepkiyi özellikle halk adına verdik. Elektriksizliği değil çözüm istiyoruz.”

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 12:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol