banner200
banner222
23 Şubat 2016 Salı 11:21
Edge Ekranı nedir, ne işe yarar?
banner188
banner213
banner230

Anlaşılan hız kesmeye de pek niyetli gözükmüyor. Edge ekranı bilindiği üzere ya Ekranın sağında ya da hem sağında ve solunda yer alan köşeli bir ekran. Bu Ekranların 2’sini de istediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Galaxy Note Edge’in ekranı aktif Edge ekranı.
Galaxy S6 Edge ve S6 Edge+’larda ise Edge ekranları pasif. Pasif Edge: Kullanım alanına göre çıkan bir Edge ekranı demek. Yani buradan da anlaşıldığı üzere Edge konusunda Samsung kendini aştı diyebiliriz. Gelecek modellerde de bu Edge Ekranlarının hem aktif hem de pasif olması yani isteğe bağlı olması bekleniyor.


Hal böyle olunca da çoğu Kullanıcının kafası karışıyor. Kullanıcılar ya Galaxy Note Edge’i ya da Galaxy S6 Edge veya S6 Edge+’yı tercih ediyor. Özellikle Samsung’un Edge ekranı satışlarına da olumlu anlamda yansıyor. Gelecek zamanlarda Samsung’un rakiplerinin de Edge Teknolojisine kayması bekleniyor.
Apple ile satışlarda kafa kafaya giden Samsung, kendisine ciddi anlamda bir Kullanıcı Kitlesi edindi. Bu Teknolojiyle beraber Samsung, rakipleri: LG, HTC, Sony ve Microsoft ile de Makas Farkını ciddi anlamda açtı. Yani Edge’i olan Güney Kore’yi geçti diyebiliriz.

XOLO Era 4K dikkat çekecek!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 11:21
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol