banner200
banner235
banner225
20 Mayıs 2016 Cuma 10:40
Dünyanın en büyük kruvaziyeri Kuşadası'nda
banner188
banner213
banner230

En büyük kruvaziyer şirketlerinden biri olan Carnival Corporation & plc. firmasına ait olan, İtalya'nın Fincantieri tersanesinde yapılan Carnival Vista adlı gemi, 1 Mayıs 2016 tarihinde suya indirildi. 322 metre uzunluğa ve 48 metre yüksekliğindeki, 15 katlı gemide 678 iç kabin 1075 dış kabin bulunuyor. Gemi 4 bine yakın yolcu ve 1500 mürettebatla 22 Mayıs Pazar günü Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne gelecek.

Gemi yolcularına Kuşadası'nda kültürel tur hizmeti verecek olan Tura Turizm'in Ege Bölge Müdürü Ali Kuluyever, dünyanın en yeni ve büyük kruvaziyer gemilerinden biri olan Carnival Vista'nın bu yıl Türkiye'ye ve İzmir limanına toplam 11 sefer düzenlemesinin planlandığını belirterek şöyle dedi:
"Ancak yaşanan son terör olaylarından dolayı, güvenlik gerekçesiyle ilk 4 seferi iptal edilmişti. Firmamızın uğraşları ve gayretleriyle bu iptal edilen seferlerle beraber toplamda 10 sefer olarak liman değişikliğine gidilerek, Kuşadası limanına seferler kaydırıldı. Ülkemize ilk seferini 22 Mayıs'ta gerçekleştirecek olan geminin yolcuları, Kuşadası esnafının yüzünü güldürecek."

GEMİ YENİLİKLERLE DOLU

İtalya'nın Fincantieri tersanesinde, Carnival Cruise Line için inşa edilen Carnival Vista, firmanın en büyük gemisi unvanını sahip. Gemi kruvaziyer yolcuğuna pekçok yenilik getirdi. Gemide yolcuların birçok spor aktivitesi yapmasına olanak sağlayan mini bowling, basketbol, golf, voleybol, futbol sahaları ve masa tenisi bulunuyor. Ayrıca gemi 24 bar ve 11 restorana sahip. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise bir kruvaziyer gemisine ilk kez uygulanacak olan, çok iyi kalitede ve netlikte görüntü özelliğine sahip bir sinema gösterim sistemi olan IMAX sinema. Film, güçlü projeksiyon lambalarıyla, basketbol sahası büyüklüğündeki, dev bir perdeye yansıtılıyor ve izleyicilere kaliteli bir seyir zevki sağlanıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.05.2016 10:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol